13 Ekim 2020
47

Halikarnas Balıkçısı Ölümünün 47. Yılında Bodrum’da Anıldı

“Halikarnas Balıkçısı” olarak bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı, Muğla’nın Bodrum ilçesinde ölümünün 47. yılı dolayısıyla düzenlenen törenle anıldı.

Halikarnas Balıkçısı Ölümünün 47. Yılında Bodrum’da Anıldı

Halikarnas Balıkçısı” mahlaslı gazeteci, yazar, şair, ressam Cevat Şakir Kabaağaçlı ölümünün 47. yıldönümünde unutulmadı. Bodrum Halikarnas Balıkçısı Forumu tarafından Bodrum Belediyesinin desteğiyle düzenlenen anma etkinliği, Kabaağaçlı’nın mezarının bulunduğu Gümbet Mahallesi Gönül Tepesi’nde düzenlendi.

Programda, Bodrum’a 1926 yılında sürgün edilen Kabaağaçlı’nın yaşamından kesitler paylaşıldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kabaağaçlı’nın ilçeye çok önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.

Halikarnas Balıkçısı’nın torunu Sibel Kabaağaçlı da dedesinin doğayı ve insanları seven, çok yönlü bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, onun torunu olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. 

Halikarnas Balıkçısı Forumu üyesi yazar Sönmez Taner de çok uzun zamandır ilçede yaşadığını, Bodrum'a olan sevgisini Halikarnas Balıkçısı sayesinde kazandığını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Kabaağaçlı'nın mezarına begonvil çiçekleri bırakıldı. Mezarının arkasına belediye başkanı ve torunu tarafından begonvil çiçeği dikildi. Anma etkinliği kapsamında Bodrum Deniz Müzesi'nde Halikarnas Balıkçısı’nın orijinal el yazmaları da sergilendi.

0 Yorum

Benzer İçerikler