29 Aralık 2022
901
ABONE OL

En Çok İzlenen 8 Amazon Prime Filmi

Yeni nesil yayın platformlarından biri olan Amazon Prime, farklı içerik arayan kişilere orijinal film seçenekleri sunuyor. Komediden bilim kurguya, gerilimden maceraya pek çok film türü sunan Amazon Prime, sinemaseverler tarafından tercih ediliyor. Mutlaka izlenmesi gereken Amazon Prime filmleri içeren yazımızı sizler için derledik. İşte sizler için hazırladığımız Amazon Prime film önerileri

En Çok İzlenen 8 Amazon Prime Filmi

The Handmaiden

Park Chan-wook tarafından beyaz perdeye aktarılan The Handmaiden, Sarah Water’s Fingersmith isimli kitabın modern bir uyarlamasıdır. 1930’lu yılların Japon işgali altındaki Kore’sini anlatan film, en iyi Kore filmleri arasında yer alıyor. Zengin genç bir kadın olan Japon varis Leydi Hideko, onu kandırıp mirasına sahip olmak isteyen Koreli dolandırıcı bir adam ve hizmetçi arasındaki entrikaları anlatıyor.

Bergen

Filmde, gerçek adı Belgin Sarılmışer olan Bergen’in yaşadığı aşkın ardından ebediyete uzanan öyküsü anlatılır. Bergen filmi, gücünü hayallerinden, yeteneğinden ve mücadelesinden alan yetenekli bir müzisyenin hayatını ele alıyor. Sinemalarda oldukça rağbet gören bu film, 5,5 milyon izleyici tarafından izlenmiştir. Yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper’in yaptığı Bergen filmi, başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Farah Zeynep Abdullar ve Tilbe Saran yer alıyor.

Derin Sular

Derin Sular, mutsuz bir evlilik yaşantıları olan bir çiftin yaşamını anlatıyor. Vic ve Melinda Can Allen, evliliklerinde sorun yaşayan bir çifttir. Uzunca zamandır yaşadıkları sorun, aralarında sevginin de azalmasına sebep olur. Evliliklerini sonlandırmak istemeyen çift, birbirlerinin başkaları ile görüşmelerine izin vererek boşanmaktan kaçar. Ancak olaylar zamanla sarpa sarmaya başlar.

Dilber Ay

Dilber Ay, zorlu bir yaşamı olan ve 2019 senesinde hayatını kaybeden Dilber Ay’ın hayat hikayesini konu alıyor. Dilber Ay, hayatı çadırda başlayan ve şarkı söyleme tutkusu ile sahnelere adım atan bir sanatçıdır. Sahnelere uzanan yolda çektiği sıkıntıları anlatılan Dilber Ay filminde hem dibe vurup hem de sahneye çıkan sanatçı anlatılıyor.

A Quiet Place

Jhon Krasinski imzalı Sessiz Bir Yer filmi, son yılların en iyi gerilim ve korku türündeki filmleri arasında yer alıyor. Sese karşı doğa üstü varlıkların yaşadığı bir dünyada geçen film, hayatlarını sessizlik içinde yaşayan 2 çocuklu ve izole bir kırsalda yaşayan ailenin öyküsünü konu ediniyor. İşaret dili ile anlaşan, ses çıkarak her türlü aletten sakınan ailenin hayatı en ufak hatada kabusa dönebilir. Amazon Prime en iyi filmler arasında bulunan Sessiz Bir Yer, izlenmesi gereken filmlerdendir.

Suspiria

Dario Argento’nun 1077 yapımı kült filmi Suspiria’nın 2018 yılında tekrar çekilerek seyirci ile buluşturulduğu filmde, dindar Amerikalı bir kadın olan Susie’nin yaşamı anlatılıyor. 70’li yılların sonunda Berlin’e gelerek Berlin’de dünyaca ünlü Markos Tanz Company isimli bir dans okuluna katılan Susie’nin gelişi ile okuldaki öğrenciler garip bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Susie ise Berlin’de tanıştığı Sara isimli bir arkadaşı ile psikolog Josef Klemperer’in yardımı ile bu karanlık sırrı çözmeye çalışır.

You Were Never Really Here

2019 yılında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alan Joaquin Phoenix’in başrolünde olduğu ve Jonathan Ames’in aynı ismi taşıyan romanından esinlenilerek yapılan You Were Never Really Here, film dünyasına damga vuran gerilimler arasında yer alıyor. Sıradan bir ömre yetecek kadar şiddete tanık olan Joe’nun fuhuş çetelerinde zorla tutulan kızların hayatını kurtarma savaşı anlatılıyor.

Nanny

Nanny, ilk uzun metrajlı yönetmenlik denemesi olan Nikyatu Jusu tarafından yazılan ve yönetilen 2022 Amerikan korku filmidir. Dikkat çeken bu yapım, Anna Diop, Michelle Monaghan, Sinqua Walls, Morgan Spector, Rose Decker ve Leslie Uggams gibi isimleri kadrosunda barındırıyor.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
En Çok İzlenen 8 Amazon Prime Filmi
KÜLTÜR SANAT
Muğla’daki Müzeler
Muğla’daki Müzeler
29.12.2022
791