28 Aralık 2020
722
ABONE OL

Bodrum Unplugged Festival

Türkiye’nin ilk “kablosuz müzik festivali” olarak karşımıza çıkan Bodrum Unplugged Festivali, müzikseverleri farklı bir deneyimle buluşturmaya devam ediyor. Tüm gün boyunca Türk müziğinin önemli sanatçılarının şarkılarını yalın haliyle dinleyebildiğiniz festival, sadece gitar, piyano, çıplak ses ve dalga seslerinin müziğe karışacağı muhteşem bir atmosfer sunuyor.

Bodrum Unplugged Festival

Bodrum Unplugged Festival, Türk müziğinin önemli isimlerini yalın sesleriyle katılımcılarla buluşturuyor. Kablosuz müzik deneyimi sunan festival, tüm gün boyunca akustik müzik konserleriyle sevilen caz, pop ve rock müzik yıldızlarının sevilen şarkılarını çıplak sesle sevenlerine sunuyor.

Sadece Gitar, Piyano ve Çıplak Ses

Türk müziğinin önemli isimlerinin sahne aldığı festivalde daha önceki yıllarda Manga, Ceylan Ertem, Gökhan Türkmen, Kalben, Bora Uzer, Hey Douglas, Ayçin Asan, Gaye Su Akyol, Melek Mosso, Mehmet Erdem ve Tan Taşçı gibi isimler sahne aldı.

Manga grubunun solisti Ferman Akgül’ün iş birliğinde gerçekleştirilen festival, kendi alanlarında eşsiz müzisyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Müziğin ilk yaratıldığı noktadaki büyüyü deneyimlemeyi amaçlayan Akgül, bu festivali müzikseverlerle buluşturduğunu dile getiriyor.

Bodrum Unplugged Festivali, temmuz ayında Gümüşlük Eklisia Sahne’de gerçekleştiriliyor. Saat 12.00’de kapılarını açan Bodrum Unplugged Festival yoğun katılımla müziğin doruklarına çıkarıyor. Katılımcılar eserlerin üreticileriyle beraber eserin yalın halini yeniden deneyimliyor.

Unplugged Festivali’ne Nasıl Gidilir?

Unplugged Festivali Gümüşlük Eklisia’da düzenleniyor. Öncelikle Bodrum’a gelmeniz gerekiyor. Şehir dışından Bodrum’a gelecekseniz, Türkiye’nin birçok yerinden Bodrum’a doğrudan seferler düzenleniyor. Hava yolu ile gelmek isteyenler için de yaz aylarında birçok yerden Bodrum-Milas Havalimanı’na seferler düzenleniyor.

Bodrum-Milas havalimanına ulaştıktan sonra Gümüşlük’e gidebilmek için öncelikle Bodrum merkeze minibüsler aracılığıyla ulaşmanız gerekiyor. Buradan Gümüşlük’e her on beş dakikada bir kalkan dolmuşlar bulunuyor. Bu dolmuşlarla Gümüşlük’e rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Festivalde Konaklama

Bodrum özellikle yaz aylarında en hareketli sezonunu yaşar. Bodrum Unplugged Festivali’ne katılmayı düşünüyorsanız öncesinde kalacağınız mekânı belirleyip yer ayırtmalısınız.

Kamp yapmayı sevenler için ise Gümüşlük’te kamp yeri bulmak zor değil. Gümüşlük içerisinde kamp yaparak tam anlamıyla festival coşkusu yaşayabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
Kerem Görsev Trio, Marmaris'te Sahne Aldı
KÜLTÜR SANAT
Bodrum Müzik Festivalleri