27 Nisan 2022
225
ABONE OL

Bodrum Müzik Festivalleri

Rengarenk çiçekleri, kamp alanları, hediyelik eşya dükkanları, kendine has evleri, gece hayatı, sahilleri ve çeşitli festivalleri ile Bodrum, her yıl bölgeye ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Çarpıcı ve her kişisel tarza uygun festivalleri ile hem rutin yaşama hem de yaz tatillerine renk katıyor. Bodrum festivalleri, başarılı organizasyonlara imza atıyor. Unutulmayan etkinliklere ve aktivitelere imza atan festivaller, katılanları pişman etmiyor.

Bodrum Müzik Festivalleri

Bodrum Müzik Festivali

D-Marin Klasik Müzik Festivali olarak başlayan serüveni yıllarca devam eden Bodrum Müzik Festivali, her yılın ağustos ayında gerçekleştiriliyor. İlk kez 2004 yılında düzenlenen festivalde; sabah, akşam, gün batımı, gece konserleri bölümleri bulunuyor. Yaklaşık bir hafta süren festival; Fazıl Say, Lauren Fagan, Murat Karahan, Dorukhan Doruk, Gülru Ensari gibi ünlü müzisyenleri misafir ediyor.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Uzun yıllardır gerçekleştirilen ve iki ay süren Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, dünyaca ünlü ve sevilen sanatçıların performanslarına ev sahipliği yapıyor. Sanatçılar; Suda, Taşta ve Kumda başlıkları altında performanslarını gerçekleştiriyor. Gümüşlük’ün tarihi kilisesinde düzenlenen Bodrum Klasik Müzik Festivali’nin, ilerleyen yıllarda Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olan Tarihi Taş Ocağı’nda düzenlendiği biliniyor. Ünlü antik mezar Mausolleion’un inşasında kullanılan taşların, bu taş ocağından çıkarıldığı biliniyor.

Sunsplash Müzik Festivali

Deniz kıyısının tadını çıkarmak için en eğlenceli seçim olan Sunsplash Müzik Festivali, yaz bitimi ve bahar başlangıcı o dönemde gerçekleştiriliyor. Louie Vega ve Dayme Arocena gibi isimleri misafir eden festival, müzikseverleri bu eşsiz organizasyon ile buluşturuyor.

Bodrum Caz Festivali

Genellikle her yılın eylül ayında düzenlenen Bodrum Caz Festivali; Fahri Atakoğlu, Ayhan Sicimoğlu, Shalosh Trio gibi başarılı sanatçıları performanslarına sahne oluyor. Konserler, söyleşiler, sergiler düzenlenen festival kapsamında katılımcılara yalnızca Bodrum denizinin tadını çıkarmak kalıyor.

Karsanat Barok Müzik Festivali

Her yıl eylül ayında Bodrum Belediyesi, Bodrum Sualtı Erkeoloji Müzesi, THY, Avusturya Kültür Ofisi ve BODTO’nun desteği ile düzenlenen Karsanat Barok Müzik Festivali, ünlü sanatçıların performansları eşliğinde gerçekleştiriliyor. Halkın barok müziği sevmesi amacıyla gerçekleştirilen festival, ücretsiz bir şekilde tüm halka Bodrum Antik Tiyatro’da sergileniyor.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
9 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
8 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
7 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
Bodrum'da 3 Tenor Konseri Düzenlendi