16 Ekim 2020
42

Bodrum Deniz Müzesi’nden Bodrum’un Gayıkları Sergisi

Bodrum Deniz Müzesi tarafından çıkarılan Bodrum’un Gayıkları kitabının ve serginin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Bodrum Deniz Müzesi’nden Bodrum’un Gayıkları Sergisi

Bodrum Deniz Müzesi Osmanlı Tersanesi’nde gerçekleşen, Saner Gülsöken’in yazdığı ve fotoğrafladığı Bodrum’un Gayıkları kitabı denizci ve sanatseverleri bir araya getirdi.

Kitap tanıtımının yanı sıra fotoğraf sergisinin de açıldığı buluşmada Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, kitap sahibi Saner Gülsöken, Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Erol Erdoğan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, Bodrum Kent Konseyi Arif Yılmaz katıldı.

Bodrum’un Deniz Kültürüne Işık Tutan Bir Eser

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, “Bodrum’da yaşayan yazar ve fotoğraf sanatçımız Sayın Saner Gülsöken tarafından kaleme alınan Bodrum’un Gayıkları kitabını, Bodrum’un deniz kültürüne ve denizcilik tarihine ışık tutan önemli bir eser olarak görüyorum.” dedi.

Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu, “Bodrum Deniz Müzesi’nin 9. yıl dönümünde yayınevimizden çıkan Bodrum’un Gayıkları kitabının lansmanı ve fotoğraf sergisi gerçekleşti. Bodrum’un denizcilik kültürü ve tarihi ile ilgili bu anlamda bir eksiklik gördüğümüz için böyle bir proje gerçekleştirdik.” dedi.

Bodrum’un Gayıkları sergisi 25 Ekim’e kadar ziyaret edilebilecek.

0 Yorum

Benzer İçerikler