08 Haziran 2021
61
ABONE OL

Bodrum Belediyesinden Bodrum Sanatçıları Bodrum Sokaklarında Projesi

Bodrum Belediyesi, Covid-19 nedeniyle bir yıldır zor günler geçiren müzisyenlere destek olmak için “Bodrum Sanatçıları, Bodrum Sokaklarında" projesini başlattı. İlçede 20 farklı noktada müzikseverlerle buluşan 100'den fazla sanatçı Bodrum sokaklarına neşe ve renk katıyor.

Bodrum Belediyesinden Bodrum Sanatçıları Bodrum Sokaklarında Projesi

Uzun süredir sahnelerden uzak kalan müzisyenler için Bodrum sokaklarında bir etkinlik başlattıklarını söyleyen Bodrum Belediye Başkanı Aras, “100'den fazla müzisyen arkadaşımız Bodrum'un çeşitli yerlerinde, saat 17'den sonra performans sergiliyorlar. Biz onlara kaşelerini ödüyoruz, ama onlara asıl desteği sokaklarda vermemiz gerekiyor. Madem eğlence mekanlarına gidip para harcayamıyoruz, o zaman sokakta onları destekleyelim. Mekanlarda içeceğimiz bir içeceğin parasını bile onlarla paylaşsak, bu bile çok büyük bir katkı olacaktır.” dedi.

“Sanatı Yaşatın Ki, Millet Yaşasın”

Aras, “Zaten onlar için para kazanmak ikinci sırada. Onlar sahneye çıkamamaktan muzdaripler. Mesela sevgililer gününde bir etkinlik yapmıştık o kadar mutluydular ki sahneye tekrar çıktıkları için. Müzisyenlerimiz işlerini yapmak istiyorlar ve bu çok önemli. Halkımızdan onlara destek olmalarını istiyorum.” diye konuştu.

Vatandaşlardan da çok güzel geri dönüşler aldıklarını ifade eden Başkan Aras, “İnsanlarımız müzik sesi duymayı özlemiş. Bodrum, kültüre ve sanata değer veren insanların bir arada olduğu bir yerdir. Halkımızın sanatçılarımıza sahip çıkacağından ve onlara destek olacağından şüphem yok.” dedi.

Bodrum’da yaklaşık 20 yıldır sahne alan Onur Gülen, “Uzun zamandır pandemiden dolayı sahnelerden uzak kaldık. Ama Bodrum Belediyesi ve çok değerli Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın katkılarıyla bu şekilde şarkı söylemeye fırsat bulduk. Müzisyenin en değerli şeyi mikrofonudur. Bu mikrofonu bize uzattıkları, sanata ve sanatçıya destek çıktıkları için çok teşekkür ediyorum. Bu heyecan parayla pulla ölçülemez. Sanatı yaşatın ki, millet yaşasın.” dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
Nazım Hikmet Anma Etkinlikleri Başladı