09 Haziran 2021
39
ABONE OL

Datça'da 20 Hastanın Hizmet Alabileceği Diyaliz Merkezi Açıldı

Datça ilçesinde kro­nik böb­rek yet­mez­li­ği olan has­ta­la­rın te­da­vi ola­bi­le­ce­ği di­ya­liz mer­ke­zi tö­ren­le hiz­me­te girdi.

Datça'da 20 Hastanın Hizmet Alabileceği Diyaliz Merkezi Açıldı

Muğla İl Sağ­lık Mü­dü­rü İsken­der Gen­cer, Datça Dev­let Has­ta­ne­si bi­na­sın­da ku­ru­lan mer­ke­zin açı­lı­şın­da, merkezde aynı anda 5, toplam­da 20 has­tanın hiz­met alabileceğini bildirdi.

AK Parti Muğla Mil­let­ve­kil­le­ri Meh­met Yavuz Demir ve Yelda Erol Gök­can da yaptıkları ortak yazılı açıklamada, mer­ke­zi­n Datça'ya ha­yır­lı ol­ma­sı­ te­men­ni­sinde bulunarak, "Hemodiyaliz merkezi ünitesi, 2 Hepatit B'li, 1 Hepatit'li ve 12 Negatifli Hemodiyaliz hastasına hizmet verecek. En son teknolojiyle üretilmiş 10 cihaz kapasiteli su sistemi ünitesi ve hemodiyaliz makineleri, hastaneye fabrika çıkışı getirilerek, sıfır olarak kuruldu. Hastalar için televizyon ve kulaklık sistemi, koltuk ve yatak seçenekleri, geniş kullanım alanları ile hastanenin kalan kısımlarından müstakil girişli yaklaşık 160 metrekare kapalı alanda hizmet verilecek.” denildi.

0 Yorum

Benzer İçerikler