12 Şubat 2021
1325
ABONE OL

Yalıkavak Halk Plajı

Bodrum’a gelen birçok ziyaretçinin özellikle son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği Yalıkavak bölgesi, birbirinden güzel plajları ve bunun yanı sıra eşsiz tarihi dokusuyla da sıklıkla tercih edilen bir nokta olmaktadır. Özellikle yel değirmenleri, marinası ve beyaz evleri ile tam bir tatil kasabası haline gelmiş olan Yalıkavak, halk plajı da dahil tam 9 mavi bayraklı plaja ev sahipliği yapmaktadır.

Yalıkavak Halk Plajı

Yalıkavak Halk Plajı Özellikleri

Bodrum’un kuzey tarafında yer aldığı için bol rüzgâra maruz kalan Yalıkavak halk plajı yelkenli sporu ve rüzgâr sörfü sporu için oldukça uygun bir nokta olmaktadır. Aynı zamanda da Yalıkavak, bu sporların yapılabileceği birçok merkeze de sahip olduğu için ve bünyesinde bir yat limanı bulunduğu için oldukça popüler bir destinasyon olmaktadır.

Yalıkavak halk plajı 200 metre uzunluğa ve 5 metre genişliğe sahip olmaktadır ve bu bölgede birçok otele veya işletmeye sahip pek çok plajda bulunmaktadır. Bu nedenle ücret ödeyerek bu işletmelerin plajlarında yüzüp, güneşlenebileceğiniz gibi halk plajını tercih ederek ücret ödemeden de yüzebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Yalıkavak halk plajının denizi oldukça temiz ve berrak olmakta, en sıcak Bodrum günün de bile suyu serin olmaktadır. Aynı zamanda da ılık ılık esen rüzgarlar eşliğinde kafa dinlemek isteyenler içinde oldukça güzel bir nokta olmaktadır.

Plajda su seviyesi kademeli olarak derinleşmektedir ve kıyıya yakın olunduğu sürece çocuklu aileler ya da yeni yüzmeyi öğrenenlerinde gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir plaj olmaktadır.

Rüzgarlara maruz kaldığı için genellikle dalgalı olan denizde can kurtaran hizmeti verilmekte ve plajın bakımı ve temizliği düzenli olarak yapılmaktadır.

Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti Ne Kadardır?

Yalıkavak halk plajı statüsünde olduğu için herhangi bir ücret ödemenize gerek olmamaktadır. Hatta belediye tarafından sağlanan ücretsiz şemsiye ve şezlong hizmetleri sayesinde de birçok ihtiyacınız ücretsiz bir şekilde karşılanmaktadır. Ancak, plajda duşun bulunmadığının altını çizmekte yarar vardır.

Yalıkavak Halk Plajına Nasıl Gidilir?

Havaalanına 45 merkeze ise 1 km uzaklıkta olan Yalıkavak halk plajına hem toplu taşıma hem de özel araç ile ulaşım kolay olmaktadır.

Araç ile gelecek olanlar merkezden Yalıkavak istikametine doğru ilerlediği takdirde ortalama 5 dakika da plaja ulaşacaktır.

Toplu taşıma kullanacak olanlar ise merkezden Yalıkavak minibüslerine binerek plaja ulaşabilmektedir. Aynı zamanda da merkezden 15-20 dakika kadar uzak olan plaja yürüyerek de ulaşmak mümkün olmaktadır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
GEZİ REHBERİ
En Güzel Bodrum Plajları
GEZİ REHBERİ
Bodrum Günübirlik Tekne Turları 2023