14 Temmuz 2023
834
ABONE OL

Yalıkavak Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Bodrum'un en popüler turistik bölgelerinden biri olan Yalıkavak, güzel plajları ve turkuaz renkteki deniziyle ünlüdür. Yalıkavak beldesinde bulunan Yalıkavak Halk Plajı, Türkiye'nin Bodrum Yarımadası'ndaki ünlü plajlar arasında yer alır. Geniş kumsal alanı ve temiz denizi ile tatilcilerin sıklıkla ziyaret ettiği bu halk plajı, yaz aylarında tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Peki, Yalıkavak Halk Plajı nerede, nasıl gidilir?

Yalıkavak Halk Plajı Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Yalıkavak Halk Plajı Nerede?

Bodrum Yalıkavak Halk Plajı, geniş kumsal alanı ve temiz denizi ile ziyaretçilerin keyifli bir tatil deneyimi yaşamasına olanak sunar. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkânı bulunurken aynı zamanda duş ve tuvalet gibi temel olanaklar da mevcuttur.

Bodrum’un kuzey bölgesinde bulunan Yalıkavak beldesinde bulunan Yalıkavak Halk Plajı, sık rüzgâr alan bir bölgede bulunur. Bu sebeple tatilcilerin yanı sıra yelken ve rüzgâr sörfü gibi su sporları ile ilgilenen kişilerin de uğrak yeridir. Bu sporlara ait merkezler bulunmakla birlikte bir de yat limanı da bulunur.

Bodrum şehir merkezine yaklaşık 1 kilometre mesafede bulunan Yalıkavak Plajı, Milas-Bodrum Havalimanı’na ise 45 kilometre uzaklıkta yer alır.

Yalıkavak Halk Plajı'na Nasıl Gidilir?

Bodrum'dan Yalıkavak'a toplu ulaşım araçları veya özel araçlarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bodrum şehir merkezinden Yalıkavak Halk Plajı’na ulaşmak için dolmuşları tercih edebileceğiniz gibi Bodrum'dan taksi veya özel transfer hizmetlerini kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bodrum merkezden Yalıkavak’a özel aracınızla gitmeyi tercih ederseniz, Bodrum'dan Yalıkavak'a giden yol oldukça güzel bir sahil yolu üzerinden geçer. Rotanızı Bodrum Yarımadası'nın kuzey batısına doğru belirleyerek kısa süre içerisinde Yalıkavak Halk Plajına ulaşabilirsiniz.

Hem yerli hem de yabancı turistlerin ziyaret ettiği bu güzel plaja 10-15 dakikalık bir yürüyüş sonrası da ulaşabilirsiniz. Bu yürüyüş esnasında portakal ve mandalina bahçeleri ile kaplı yol gerek eşsiz görünümü gerekse iştah açıcı kokusu ile dikkatinizi cezbedecektir.

Yalıkavak Halk Plajı Giriş Ücreti Nedir?

Tertemiz denizi ve eşsiz kumsalı ile ziyaretçilerine keyifli bir plaj deneyimi sunan Yalıkavak Plajı giriş ücreti, Bodrum’da tatil yapan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yalıkavak Halk Plajı, Bodrum’un ücretsiz plajları arasında yer alır. Ancak plajda şezlong veya şemsiye kiralamak isterseniz belli bir ücret ödemeniz gerekir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?