07 Temmuz 2023
738
ABONE OL

Bodrum Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Bodrum Deniz Müzesi, Muğla’nın tarihi ve kültürel değerlerle dolu Bodrum ilçesinde yer alan popüler bir turistik mekândır. Bu müze, ziyaretçilere denizcilik tarihine ve deniz altı arkeolojisine dair ilginç bir yolculuk sunmaktadır. 2011 yılından beri ziyaretlere açık olan Bodrum Deniz Müzesi’nde Bodrum tipi tekneleri, deniz kabukları koleksiyonlarını görebilirsiniz. Yaz tatilini Bodrum’da geçirmeyi düşünüyorsanız bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Deniz Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Nedir?

Bodrum Deniz Müzesi Nerede?

Bodrum Kalesi içinde yer alan Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum'un merkezinde, Bodrum Limanı'na oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Kale, Bodrum Kalesi veya St. Peter Kalesi olarak da bilinir ve Bodrum'un önemli simgelerinden biridir.

Müze’de denizcilik tarihine ve deniz altı arkeolojisine ilişkin birçok eseri görebilirsiniz. Bunların yanı sıra müzede Bodrum ile özdeşleşen ve Halikarnas Balıkçısı olarak anılan Cevat Şakir Kabaağaçlı’ya ait bir oda da bulunmaktadır.

Bodrum Deniz Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Keyifli bir tatil için Bodrum’u tercih eden yerli ve yabancı turistler, kendilerini kültürel anlamda da geliştirmek isteyebilir. Bu noktada Bodrum Deniz Müzesi, tatilciler için harika bir alternatif olarak öne çıkar. Peki, Bodrum Deniz Müzesi’ne nasıl gidilir?

Bodrum Deniz Müzesi, Bodrum’da ziyaretçilere denizcilik tarihine dair ilginç bir yolculuk sunmaktadır. Bodrum’un merkezinde bulunan bu müzeye ulaşmak son derece kolaydır. Bodrum’a kişisel aracınızla gittiğinizde bu müzeyi ziyaret etmek için Cevat Şakir Caddesi’nde bulunan İnci Sokak üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bodrum Deniz Müzesi’ni ziyaret etmek için kişisel otomobil yerine toplu ulaşım seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bodrum merkezdeki Bodrum Kalesi içinde yer alan Bodrum Deniz Müzesi’ni ziyaret etmek için otobüs veya dolmuş da kullanabilirsiniz.

Bodrum Deniz Müzesi Giriş Ücreti Nedir?

Pazartesi günleri kapalı olan bu müzeyi diğer günlerde ziyaret edebilirsiniz. Bodrum Deniz Müzesi giriş ücreti, yetişkinler ve öğrenciler için farklılık göstermektedir. Ayrıca minimum 10 kişilik gruplar oluşturarak da müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Grup ziyaretlerinde de giriş ücreti farklılık gösterebilir.

https://www.bodrumekspres.com/

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?