30 Eylül 2022
10183
ABONE OL

Yalıçiftlik Nerede? Yalıçiftlik’e Nasıl Gidilir?

Bodrum’a bağlı Yalıçiftlik, Bodrum’un güneyinde yer alır.  Bodrum Yalıçiftlik, özellikle son dönemde Bodrum’da dikkat çeken rotalardan biridir. Çok sayıda mavi bayraklı plaja sahip olan Yalıçiftlik, ziyaretçilerine eşsiz doğası ve berrak deniziyle görsel şölen sunuyor. Bodrum Yalıçiftlik gezilecek yerler oldukça geniş bir yelpazeye sahip olduğundan dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

Yalıçiftlik Nerede? Yalıçiftlik’e Nasıl Gidilir?

Bodrum yarımadasının dışında kalan nadir Bodrum beldelerinden biri olan Yalıçiftlik özellikle son dönemlerde Bodrum’da değer kazanan yerlerden biridir. Toplamda 8 adet mavi bayraklı ödüllü plajı bulunan Yalıçiftlik, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Yalıçiftlik, Bodrum’un diğer beldelerine göre daha az bilinen ve nispeten iyi korunmuş yerlerden biridir. Bodrum’un hemen hemen her noktası gibi burası da tarihi ile dikkat çeker. Ancak kalıntıların çok azı günümüze ulaşmıştır. Doğasıyla dikkat çeken bu sakin beldede tarihi izlere rastlamak mümkün.

Yalıçiftlik tatil beldesi olması sebebiyle, geniş konaklama seçeneği bulunuyor. Beldede oteller ve pansiyonlar yer alıyor. Yalıçiftlik’in birbirinden güzel plajlarında denize girebilir ve koyları su sporları için oldukça elverişlidir. Denizi ise sakin ve berraktır. Yeşilin ve mavinin muhteşem uyumuna tanıklık edeceğiniz Yalıçiftlik’te denize girmenin yanı sıra doğa yürüyüşleri de gerçekleştirebilirsiniz. Yalıçiftlik’te yürüyüş parkurları mevcuttur. Peki, Bodrum Yalıçiftlik nerede?

Bodrum Yalıçiftlik Nerede?

Bodrum’a bağlı Yalıçiftlik, Bodrum’un güneyinde ancak Bodrum yarımadası dışında kalan bir beldedir. Yalıçiftlik, Bodrum’un diğer beldelerine göre sakin bir yapıya sahiptir.

Gökova Körfezi kıyılarında yer alan Yalıçiftlik, Bodrum merkeze yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımla beldeye yaklaşık 20-25 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür.

Bodrum Yalıçiftlik’e Nasıl Gidilir?

Hava Yolu ile Ulaşım

Türkiye’nin dört bir yanından Bodrum’a doğrudan uçak seferleri bulunuyor. Uçakla gelmeyi düşünüyorsanız, Bodrum-Milas Havalimanı aracılığıyla Bodrum’a gelebilirsiniz. Milas-Bodrum Havaalanı’ndan ise Bodrum merkeze hareket eden servisler bulunuyor. Bu servisler aracılığıyla Bodrum’a geldikten sonra minibüslerle Yalıçiftlik beldesine ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Bodrum’a Türkiye’nin birçok noktasından otobüs seferleri bulunuyor. Bodrum’a şehirlerarası otobüsle geldikten sonra otogarda bulunan minibüslerle Yalıçiftlik beldesine ulaşabilirsiniz. Minibüsler aracılığıyla yaklaşık 20-25 dakika içerisinde Yalıçiftlik’e ulaşabilirsiniz.

Araç ile Ulaşım

Karayolunu tercih ediyorsanız Milas yolu üzerinden Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

İstanbul-Bodrum arası 706 kilometre ve yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Ankara-Bodrum arası 708 km ve İzmir-Bodrum arası 242 km’dir. Muğla-Bodrum arası ise 111 km’dir. Bodrum merkezden yaklaşık 20 dakika içerisinde Yalıçiftlik’e ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?