07 Ekim 2020
70

Yalıçiftlik Gezi Rehberi

Bodrum yarımadasının dışında kalan nadir Bodrum beldelerinden biri olan Yalıçiftlik, özellikle son dönemde Bodrum’da dikkate değer noktalardan biridir. Çok sayıda mavi bayraklı plaja sahip olan Yalıçiftlik, ziyaretçilerini muhteşem doğası ve berrak deniziyle büyülüyor.

Yalıçiftlik Gezi Rehberi

Yalıçiftlik Nerede?

Bodrum’un en sakin beldelerinden biri olan Yalıçiftlik, nispeten iyi korunmuş doğasıyla Bodrum’un pek bilinmeyen noktalarından biridir. Gökova Körfezi kıyılarında yer alan Yalıçiftlik, Bodrum’un merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımla beldeye yaklaşık 20-25 dakika içinde ulaşmak mümkündür.

Bodrum’un hemen hemen her noktası gibi burası da tarihi bir yaşam alanına ev sahipliği yapıyor. Ancak kalıntıların çok azı günümüze ulaşmış. Doğayla iç içe geçeceğiniz beldede tarihsel dokulara da rastlamanız mümkün.

Yalıçiftlik Koyları

Kargıcak Koyu

Koy, Pabuç Burnu ile Kara Burun arasında yer alıyor. Günümüze kadar doğal yapısını korumayı başarabilen ender yerlerden biridir. Koy, her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor.

Bu koyun en büyük özelliği el değmemiş doğal güzelliğidir. Turkuaz rengi deniz temizliği ve berraklığıyla insanı büyülüyor. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına rastlayabildiğiniz koyda muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. 

Çukurköy Yaylası

Bodrum’un Yalıçiftilk mevkiinde Çiftlik Köy sınırları içinde bulunan Çukurgöl Yaylası son derece doğal bir ortama sahiptir. Toplamda 25 hane ve 1 okulun bulunduğu yaylada köy hayatının tadını çıkarabilirsiniz. 

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Gündoğan Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Yalıçiftlik Gezi Rehberi
GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezi Rehberi
Bodrum Gezi Rehberi
07.10.2020
327
GEZİ REHBERİ
Bodrum Tarihi Yerler
Bodrum Tarihi Yerler
07.10.2020
225
GEZİ REHBERİ
Güvercinlik Gezilecek Yerler