07 Ekim 2020
1824
ABONE OL

Yalıçiftlik Gezi Rehberi

Bodrum yarımadasının dışında kalan nadir Bodrum beldelerinden biri olan Yalıçiftlik, özellikle son dönemde Bodrum’da dikkate değer noktalardan biridir. Çok sayıda mavi bayraklı plaja sahip olan Yalıçiftlik, ziyaretçilerini muhteşem doğası ve berrak deniziyle büyülüyor.

Yalıçiftlik Gezi Rehberi

Yalıçiftlik Nerede?

Bodrum’un en sakin beldelerinden biri olan Yalıçiftlik, nispeten iyi korunmuş doğasıyla Bodrum’un pek bilinmeyen noktalarından biridir. Gökova Körfezi kıyılarında yer alan Yalıçiftlik, Bodrum’un merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımla beldeye yaklaşık 20-25 dakika içinde ulaşmak mümkündür.

Bodrum’un hemen hemen her noktası gibi burası da tarihi bir yaşam alanına ev sahipliği yapıyor. Ancak kalıntıların çok azı günümüze ulaşmış. Doğayla iç içe geçeceğiniz beldede tarihsel dokulara da rastlamanız mümkün.

Yalıçiftlik Koyları

Kargıcak Koyu

Koy, Pabuç Burnu ile Kara Burun arasında yer alıyor. Günümüze kadar doğal yapısını korumayı başarabilen ender yerlerden biridir. Koy, her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor.

Bu koyun en büyük özelliği el değmemiş doğal güzelliğidir. Turkuaz rengi deniz temizliği ve berraklığıyla insanı büyülüyor. Yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına rastlayabildiğiniz koyda muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. 

Çukurköy Yaylası

Bodrum’un Yalıçiftilk mevkiinde Çiftlik Köy sınırları içinde bulunan Çukurgöl Yaylası son derece doğal bir ortama sahiptir. Toplamda 25 hane ve 1 okulun bulunduğu yaylada köy hayatının tadını çıkarabilirsiniz. 

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?