19 Kasım 2020
2025
ABONE OL

Türkbükü Nerede? Türkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Yaz sezonunda ünlü isimlerin uğrak noktası haline gelen Türkbükü plajları, mandalina bahçeleri ve berrak denizi ve ünlü beyaz evleriyle meşhurdur. Genellikle yaz sezonunda yoğun olan Türkbükü, sezon dışında da bir başka güzeldir.

Türkbükü Nerede? Türkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Türkbükü, Gölköy ile birleşerek Göltürkbükü adını almıştır. İnsanların daha çok Türkbükü olarak bildikleri bu yer doğası ve deniziyle yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Türkbükü özellikle doğa sporu tutkunları için eşsiz bir doğaya sahiptir. Türkbükü’nün doğal güzellikleri arasında doğa yürüyüşü ve trekking yaparak bölgeyi yakından tanıyabilir, Türkbükü tepelerine çıkarak muhteşem deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Türkbükü ayrıca muhteşem bir plaja sahiptir. Türkbükü Plajı’nda tatiliniz boyunca denizin keyfine doyasıya varabilirsiniz.  

Bodrum’un en popüler turizm merkezlerinden biri olan Türkbükü, 5 yıldızlı otellerden ultra her şey dahi konseptine, butik otellerden apart otellere birçok konaklama imkânı sunuyor.

Türkbükü Nerede?

Türkbükü, Bodrum yarımadasının kuzey ucunda bulunuyor ve Bodrum merkeze yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Popüler bir tatil merkezi olan Türkbükü özellikle yaz sezonunda oldukça yoğun. Sezon dışında geldiğinizde de Türkbükü’nün güzelliklerinin tadına varabiliyorsunuz.

Türkbükü Nerede? Türkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Hava Yolu ile Ulaşım

Türkbükü’ne hava yolu ile ulaşım sağlayacaksanız öncelikle Muğla ya da Bodrum merkeze ulaşmanız gerekiyor. Türkiye’nin birçok noktasından Bodrum-Milas Havalimanı’na hava yolu ile ulaşım sağlanıyor. Bodrum-Milas Havalimanı’na ulaştıktan sonra Bodrum merkeze ulaşarak araçlarla Türkbükü’ne varabilirsiniz.

Türkbükü, Bodrum merkeze yaklaşık 20 km, Bodrum-Milas Havalimanı’na ise 46 km’dir. Bodrum-Milas Havalimanı'ndan otobüslerle sırasıyla Güvercinlik-Torba yolu ve Bodrum otogara (çift yönlü) otobüs seferleri bulunuyor.

Şehirler Arası Otobüs ile Ulaşım

Türkiye’nin dört bir yanından Bodrum’a doğrudan seferler bulunuyor. Bodrum’a şehirler arası otobüsle geldikten sonra merkezde yer alan dolmuşlarla Türkbükü’ne ulaşabilirsiniz.

Kendi Aracınız ile Ulaşım

Kendi aracınız ile Türkbükü’ne geleceksiniz Bodrum merkeze ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek Torba sapağından Göltürkbükü tabelalarını izleyebilirsiniz. Şehirler arası bazı yol bilgileri ise şöyle;

İstanbul-Türkbükü arası yaklaşık 800 kilometre ve 11 saat 15 dakika sürmektedir.

Ankara-Türkbükü arası yaklaşık 725 kilometre ve 10 saat 15 dakika sürmektedir.

Bursa-Türkbükü arası yaklaşık 580 kilometre ve 8 saat sürmektedir.

İzmir-Göltürkbükü arası yaklaşık 255 kilometre ve 3 saat 20 dakika sürmektedir.

Muğla-Türkbükü arası yaklaşık 120 kilometre ve 2 saat sürmektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezilecek Yerler 2021