18 Ağustos 2020
700
ABONE OL

Türkbükü Gezi Rehberi

Haberlerden ve magazin programlarında Türkbükü’nün adını sıkça duymuşsunuzdur. Yaz sezonunda ünlü isimlerin akınına uğrayan Türkbükü, Bodrum’un kuzeyinde yer alır. Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden biri olan Türkbükü, kendine has doğası, gece hayatı ve mandalina bahçeleriyle meşhurdur.

Türkbükü Gezi Rehberi

Asıl adı Göltürkbükü olan bu belde Gölköy ve Türkbükü adında iki ayrı köyün birleştirilmesiyle bu ismi almış. İnsanların daha çok Türkbükü olarak bildiği beldeye dair gezilecek yerleri sizler için derledik. 

Türkbükü Gezilecek Yerler

Cennet Koyu

Cennet Koyu, sadece Bodrum’un değil Türkiye’nin en güzel koylarından biri. Yeşilin ve mavinin neredeyse her tonuna rastlayabileceğiniz bu koyun plajı da muhteşemdir. Bodrum’un denize girilecek en güzel noktalarından biridir.

Madnasa Antik Kenti ve Kunt Model Minyatür Müzesi

Eski bir Leleg kenti olan Madnasa Antik kenti hakkında çok detaylı bilgiler bulunmuyor. Ancak yaşam alanları günümüze kadar ulaşmış ve iyi korunmuş durumda. İçerisinde kaya mezarlar bulunuyor.

Türkbükü Sokaklarını Keşfet

Türkbükü sokaklarında yürüyüş yapabilir, Bodrum evlerinin mimarisini ve Türkbükü’nün dar sokaklarını fotoğraflayabilirsiniz. Ayrıca, Gölköy’e adını veren göl kenarında yürüyüş yapabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Göl, içerisinde çok sayıda hayvan ve bitki türünü barındırıyor. Gölün kenarındaki palmiye türü olan ve Phoenix olarak adlandırılan palmiye ağaçlarını görebilirsiniz. Bu ağaç türü dünyada sadece Girit’te ve ülkemizde bulunuyor.

Türkbükü’nde Ne Yapılır?

Doğa Sporları

Türkbükü, özellikle doğa sporları tutkunları için muhteşem bir doğaya sahiptir. Türkbükü’nün doğal güzellikleri arasında doğa yürüyüşü ve trekking yaparak bölgeyi daha yakından keşfedebilir, Türkbükü tepelerine çıkarak eşsiz deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Günübirlik Tekne Turları

Bodrum yarımadası boyunca muhteşem koylara düzenlenen tekne turlarına katılarak güzel bir Bodrum tatil günü geçirebilirsiniz. Bodrum’da günübirlik tekne turları genellikle sabah saat 10.00-11.00 gibi başlar ve akşam 18.00-19.00 gibi sona erer.

Türkbükü Gece Hayatı

Türkbükü denilince akla canlı ve aktif gece hayatı geliyor. Türkbükü’nde eğlenebileceğiniz birçok kaliteli bar, restoran ve kulüp bulunuyor.

Türkbükü Konaklama

Bodrum’un en popüler turizm merkezlerinden biri olan Türkbükü, 5 yıldızlı otellerden, ultra her şey dahil ve her şey dahil konseptinde hizmet sunan otellere, butik otellerden, uygun bütçeli apart otel ve pansiyonlara kadar tatilcilere her çeşit konaklama imkânı sunuyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezilecek Yerler 2021