20 Kasım 2020
58

Turgutreis Gezilecek Yerler

Turgutreis, Ege denizine uzanan muhteşem koylara ev sahipliği yapan Bodrum’un en güzel köşelerinden biridir. Eşsiz manzarası ve tabiatıyla ilk andan itibaren sizi kendisine çeken Turgutreis’te gün batımını izlemek ise paha biçilemez.

Turgutreis Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel yatlara ev sahipliği yapan D-Marin, Turgutreis denildiği zaman akla ilk gelen yerler arasında bulunuyor. Turgutreis doğası, denizi ve insanıyla sadece yazın değil kışın da oldukça hareketli. Ülkemizin en modern marinalarından biri olan D-Marin’in de Turgutreis’te olması beldeyi çok daha popüler hale getiriyor.

D-Marin Turgutreis

D-Marin, Turgutreis’in en güzel noktalarından biri. Yarımadanın en modern ve en büyük marinası olan D-Marin çok iyi konumlanmış durumda. Turgutreis’in en kalabalık noktası olan D-Marin’de mağazalar, restoran, kafeler ve alışveriş yerleriyle oldukça hareketli.

D-Marin’den Kos, Simri, Leros, Kalimnos ve Rodos gibi birçok Yunan adasına seferler yapılıyor. Marinanın o güzel atmosferinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir ortam sunuyor. Bunun yanına bir de o muhteşem gün batımını izleme şansı yakalarsanız Turgutreis’ten ayrılmak istemeyebilirsiniz.

Turgutreis Plajı

Turgutreis Günbatımı Plajı yaklaşık 2 kilometre uzunluğundadır. Plaj boyunca çok sayıda turistik tesise rastlamanız mümkündür. Gün batımında deniz muhteşem bir görüntü sunar. Şezlonga uzanıp gün batımının keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Sanatçılar Sokağı

Ressamlar Sokağı ve marina girişindeki Sanatçılar Sokağı Turgutreis’in bir başka klasiği. Sanatçıların yaptıkları el emeği tasarımların sergilendiği bu pazarda kendinizi kaybedebilirsiniz. Özel tasarım takılar, kuklalar, keçe bebekler, minyatür tekneler bulabileceğiniz Sanatçılar Sokağı’nda bulmanız mümkün.

Çatal Adası

Turgutreis’e geldiğinizde Gümüşlük ile Bağla arasında kalan birbirinden güzel koyları ziyaret etmeden gitmemenizi öneririz. Özellikle Çatal Adası teknelerin popüler rotalarından biri. Çatal adası ve çevresindeki adalarda tüplü dalış yapan ziyaretçilere rastlayabilirsiniz. Çatal Adası’nda hem manzaranın tadını çıkarabilir hem de tüplü dalış yaparak denizi keşfedebilirsiniz.

Fener Koyu

Akçabük’ten hemen önce sörf tutkunlarının buluşma noktası Fener Koyu karşınıza çıkıyor. Fener Koyu’na gelmişken aklınıza sörf yapabilirsiniz. Fener burnunun ucunda yer alan restoranda muhteşem deniz manzarası eşliğinde yemek yiyebilirsiniz. 

Akçabük Koyu

Fener burnunu geçtikten sonra pırıl pırıl deniziyle Akçabük sizi karşılıyor.  Akçabük Koyu Kos Adası’na oldukça yakın. Bu nedenle, koydan Kos Adası’nı rahatça görebilirsiniz. Akçabük’ten tekne turlarıyla Kos Adası’na geçebilirsiniz.

Turgutreis muhteşem denizi, tabiatı, su sporları ve kültür-sanat etkinlikleriyle bir çekim merkezi olmasının yanı sıra tarihi dokusuyla da dikkat çekiyor. Osmanlı döneminden kalan hamamlar, tarihi çeşmeler, Roma dönemine ait kilise ve çeşmeler yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Torba Gezilecek Yerler
Torba Gezilecek Yerler
20.11.2020
37
GEZİ REHBERİ
Bitez Nerede? Bitez’e Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Turgutreis Gezilecek Yerler