23 Eylül 2020
2502
ABONE OL

Turgutreis Gezi Rehberi

Turgutreis muhteşem manzaraları ve tabiatıyla yaz aylarının gözde tatil rotalarından biridir. Bodrum civarında sakin ve güzel bir dinlenme rotası arıyor, denizin ve doğal güzelliklerin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsanız bu güzel rotayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Turgutreis Gezi Rehberi

Bodrum’a bağlı bir belde olan Turgutreis Bodrum’un en güzel gün batımını izleyebileceğiniz noktasıdır. Turgutreis’in 500 yılı aşkın tarihi, tertemiz denizi, zeytin ağaçları, mandalina bahçeleri ve güler yüzlü halkıyla huzurlu bir atmosferiyle dikkat çeker.

Özellikle cumartesi pazarı ile nam salmış olan Turgutreis hem yerel halkın hem de turistlerin favori duraklarından biridir. Pazarda köy halkının ürettiği doğal ürünler, otantik hediyeler bulabilirsiniz. 

Turgutreis merkeziyle birlikte birçok köy ve koydan oluşuyor. Bodrum’un belki de en güzel sahili olan Akyarlar Koyu minibüslerle 15 dakika, deniz sporlarını sevenlerin buluşma noktası olan Fener Koyu ise minibüsle sadece 10 dakika uzaklıkta yer alır.

Turgutreis’te Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

D-Marin Turgutreis

Turgutreis’in en güzel noktalarından biridir. D-Marin Turgutreis, içerisinde barındırdığı Yat Kulübü, Blue Point Beach Club, duty-free alışveriş ve helikopter pisti, şık butikleri, galerileri ve restoranları ile Ege ve Akdeniz’in en prestijli marinaları arasındadır. Marina içerisinde bulunan Sanatçılar ve Ressamlar Sokağı da bulunuyor. 

Turgutreis Plajı

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki Turgutreis Plajı, Bodrum plajları arasında en popüler alanlardan biridir. Plaj boyunca birçok turistik tesis bulunmaktadır.

Çatalada

Çatalada ya da Çatal Ada Ege Denizi’nde Turgutreis beldesinden 3 mil uzaklıkta bulunan bir adadır. Üzerinde 2 konik tepe bulunan adada yerleşim birimi veya turistik tesis bulunmaktadır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
GEZİ REHBERİ
En Güzel Bodrum Plajları
GEZİ REHBERİ
Bodrum Günübirlik Tekne Turları 2023