04 Ekim 2022
2243
ABONE OL

Torba Gezilecek Yerler

Bodrum Torba gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Torba çam ormanları ve zeytinliklerle çevrili yemyeşil doğasıyla sakin bir tatil tercih edenlerin favori rotalarından biridir. Bodrum’un kuzeydoğusunda bulunan ve merkeze yaklaşık 6 km uzaklıkta yer alan Torba’da mavinin ve yeşilin eşsiz uyumu insanı büyüleyecek güzelliktedir.

Torba Gezilecek Yerler

Torba Bodrum yarımadasının kuzeydoğusunda yer alan ve Bodrum merkeze yaklaşık 6,5 km uzaklıkta bulunan bir beldedir. Bodrum’daki nadir ormanlık alanlardan biri olan Torba Koyu, yemyeşil doğası, çam ağaçları kokusu ve masmavi denizi ile sakin bir tatil tercih eden tatilcilerin favori konumlardan biridir. Eğer tatilinizi sakin ve huzurlu bir yerde geçirmek istiyorsanız Torba tam size göre.

Çam ve zeytin ağaçları ile berrak denizin buluştuğu bu şirin belde korunaklı coğrafi yapısı nedeniyle her daim sakin bir yapıya sahip. Yok denecek kadar az kalıntıya sahip olan Torba’da 4. Yüzyıldan kalma bir manastır mevcut. Bunun dışında Leleg’lerin bu bölgede yaşadıkları biliniyor. Leleg yolu Torba üzerinden geçiyor.

Bodrum Torba Gezilecek Yerler

Tavşan Adası

Gümüşlük’ün hemen yanında bulunan Tavşan Adası bölgenin en dikkat çekici yerlerinden biridir. Deniz üzerinde bulunan Kral Yolu ile adaya ulaşabilirsiniz. Tavşan Adası iki sahili birbirinden ayırır.

Tavşan Adası Bodrum bölgesinde oldukça rağbet görüyor. Tavşan Adası Myndos Antik Kenti kalıntılarına ev sahipliği yapıyor. Batık şehrin surları üzerinde bulunan Kral Yolu üzerinden Tavşan Adası’na yürüyüş yapmak tarihsel bir seyahat yapıyormuşsunuz hissi uyandırıyor.

Torba Koyu

Tavşan Adası’nın güney kısmında bulunan Torba Koyu doğal bir koy olduğu için dalgalardan etkilenmiyor. Torba Koyu, muhteşem doğa ve kuş sesleri eşliğinde sakin ve huzurlu bir atmosferde denize girmek, güneşlenmek isteyenler için oldukça ideal bir yer.

Leleg Mezarı ve Tarihi Leleg Yolu

Leleg halkı Bodrum’da yaşamış en eski medeniyet olarak biliniyor. Lelegler’in yaşadığı bilinen Torba’da 2500 yıllık Leleg Mezarı’nı ziyaret edebilirsiniz. 2500 yıl önce Leleg’ler tarafından yapılmış ve günümüze kadar iyi korunmuş bu yapı Torba’ya bakan bir tepeye konumlanmış.

Tarihi kalıntıların yanı sıra görülmesi gereken yerlerden biri de tarihi Leleg yoludur. Muhteşem bir manzaraya eşlik eden binlerce yıllık bu tarihi yolda trekking yaparak manzaranın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Torba’nın doğu tarafındaki tepede bulunan 2500 yıllık Bizans Manastırı da Bodrum'da gezilecek yerler arasında görülmeye değer tarihi yerlerden biridir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?