05 Ağustos 2020
830
ABONE OL

Ortakent Gezilecek Yerler

Ortakent, Bodrum’un batısında yer alan, sakin ve huzurlu bir tatil arayanların uğrak noktalarından biridir. Aktiviteleri, plajları, gece hayatı ve konaklama imkanlarıyla ideal bir tatil merkezi olan Ortakent hakkında aradığınız bilgilere bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Ortakent Gezilecek Yerler

Bodrum merkeze yaklaşık olarak 13 km mesafede olan Ortakent, denizi, plajı ve mandalina bahçeleriyle ün yapmıştır. Bodrum’da tüm yolların kesiştiği yer olarak bilinir. Beldenin tarihine baktığımızda bu bölgede Yahşi ve Ortakent adında iki köy bulunuyormuş. 1999 yılında bu köyler birleştirilerek belde yapılmıştır.

Ortakent’te Yapılacak Aktiviteler

Plajıyla ünlü olan belde, mavi bayrak statüsündedir. Bitez’den sonra Bodrum’da ikinci uzun sahile sahiptir. Denizi oldukça sıcak olduğundan her türlü su sporları yapılır. Özellikle dalış ve sörf konusunda tercih edilen bir yerdir. 

Bodrum Aqua Park

Bodrum Aqua parkı oldukça popülerdir. 2018 yılında yenilenerek son halini almış olan park tatilcilere kaliteli bir hizmet sağlar. Bodrum’ a geldiğinizde Aqua parkı mutlaka görmelisiniz. Parkın büyüklüğü toplamda 35 bin metrekare’dir, dolayısıyla bir aqua park için oldukça büyük bir alana sahip demek yerinde olur. İçerisinde eğlenceli aktivitelerin yapıldığı, restoranları ile karnınızı doyurabileceğiniz yerleriyle sabah saat 10’dan akşam 17’ye kadar hizmet vermektedir.

Fun Town Yahşi Park

Eğlenceli bir tema parkı olan Fun Town çocuklar için güzel eğlence alanlarına sahiptir. Park içerisinde go-kart, paintball, masa tenisi, yarış alanları ve spor alanlarına kadar birçok şeyi burada bulabilirsiniz.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Sanat düşkünü olanların gitmekten hoşlanacakları Dibeklihan Köyü içerisinde sanat galerileri, antikacılar, butikler ve el yapımı hediyelik eşyalar satın alınabilecek mekanlar vardır.

Günübirlik Tekne Turları

Bodrum’da en çok tercih edilen aktivitelerden birisi olan tekne turları, günübirlik zamanı en güzel değerlendirebileceğiniz etkinliklerin başında geliyor. Tekne turlarına katılabilmek için sabah saat 10.00 –11.00 gibi hazır olmanız gerekir. 

Bodrum Kalesi

Ortakent’e geldiğinizde Bodrum Kalesi’ni görmeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Bodrum’un merkezinde bulunan Kale, içerisinde su altı müzesi ve antik tiyatro bulunuyor. Tarih gezisine çıkmak için ideal bir ortamdır.

Ortakent hakkında daha fazla detay bilgiye ulaşmak için sitemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezilecek Yerler 2021
GEZİ REHBERİ
Bodrum’un En Güzel Koyları