12 Eylül 2022
18103
ABONE OL

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Bodrum Güvercinlik, huzurlu ve sessiz doğası ile büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Bodrum’un en sevilen beldeleri arasında bulunan Güvercinlik, muazzam doğa manzaraları sunar. Sessiz, sakin ve huzurlu bir yaz tatili için sıklıkla tercih edilen Güvercinlik, etkileyici bir tatil beldesi olarak dikkat çeker.

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Bodrum’a gelindiğinde karşılaşılan ilk belde olan Güvercinlik, avantajlı konumu sayesinde ulaşım konusunda kolaylık sağlar. Büyük bir kısmı doğal sit alanı ilan edilen Güvercinlik, Bodrum merkeze 20 kilometre, havalimanına ise 10 kilometre mesafede yer alır. Aynı zamanda Güvercinlik’e ulaşmak için şehir içi ulaşım olanaklarından yararlanarak yarım saat içerisinde ulaşmak mümkündür.

Güvercinlik Bodrum mevkiinin en popüler balıkçı kasabaları arasında bulunur. Bu beldede klasik balıkçılık işinin yanında, balıkçı teknelerine ve balık çiftliklerine rastlayabilirsiniz. Kıyı şeridinde yer alan balık restoranlarında lezzetli ve taze balıkların tadına bakabilirsiniz. Aynı zamanda sahil boyunca uzun ve ferah yürüyüşler yapabilirsiniz.

Güvercinlik’in denizi daha yeşil renklidir ve daha yeşil koylara sahiptir. Gece hayatı olmayan bu bölgede yazlıklar ve pansiyonlar daha az bulunuyor. Diğer bölgelere göre daha soğuk olan bu belde çok rüzgar alır. Bodrum’un hareketli yerlerinden ve şehrin stresinden uzak, huzur isteyenler için Güvercinlik doğru bir tercihtir. 

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Güvercinlik Koyu

Milas-Bodrum üzerinde yer alan Güvercinlik Koyu, Ege’nin mavi suları ile yeşilin buluştuğu muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Denizi oldukça berrak ve temiz olan Güvercinlik Koyu tabloyu andırır.

Güvercinlik koyunu çevreleyen küçük lokantalar ve oteller sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Salih Adası

Salih Adası, Güvercinlik Koyunda bulunun adalardan en büyüğüdür. Doğallığından ödün vermemiş ada manzarasının tadını çıkarmak ve farklı rotalar keşfetmek isteyenler için ideal noktalardan biridir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Eylül 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?