24 Eylül 2020
127

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Sessiz, huzurlu ve doğa manzarasıyla büyüleyen Güvercinlik, Bodrum’un diğer beldelerine nazaran daha az bilinen bir beldedir. Muhteşem doğa manzaralarıyla insanı büyüleyen Güvercinlik, sessiz ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği rotalardan biridir. 

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Bodrum’a geldiğinizde karşılaşacağınız ilk belde olan Güvercinlik’e ulaşım oldukça kolaydır. Büyük bir kısmı doğal sit alanı ilan edilmiş olan Güvercinlik, havaalanına yaklaşık 10 km, Bodrum’un merkezine ise yaklaşık 20 km uzaklıktadır. Güvercinlik’e ayrıca merkezden şehir içi ulaşım seçenekleriyle 25-30 dakika içinde ulaşmak mümkün.  

Güvercinlik bir balıkçı kasabasıdır. Beldede klasik balıkçılığın yanı sıra, balıkçı teknelerine ve balık çiftliklerinin çok sayıda olduğunu görmek mümkündür. Kıyı şeridinde bulunan balık restoranlarını tercih edebilir, ardından sahilde yapacağınız yürüyüşlerle beldenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.  

Güvercinlik’in denizi daha yeşil renklidir ve daha yeşil koylara sahiptir. Gece hayatı olmayan bu bölgede yazlıklar ve pansiyonlar daha az bulunuyor. Diğer bölgelere göre daha soğuk olan bu belde çok rüzgar alır. Bodrum’un hareketli yerlerinden ve şehrin stresinden uzak, huzur isteyenler için Güvercinlik doğru bir tercihtir. 

Güvercinlik Gezilecek Yerler

Güvercinlik Koyu

Milas-Bodrum üzerinde yer alan Güvercinlik Koyu, Ege’nin mavi suları ile yeşilin buluştuğu muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Denizi oldukça berrak ve temiz olan Güvercinlik Koyu tabloyu andırır.

Güvercinlik koyunu çevreleyen küçük lokantalar ve oteller sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecektir.

Salih Adası

Salih Adası, Güvercinlik Koyunda bulunun adalardan en büyüğüdür. Doğallığından ödün vermemiş ada manzarasının tadını çıkarmak ve farklı rotalar keşfetmek isteyenler için ideal noktalardan biridir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bitez Nerede? Bitez’e Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Turgutreis Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Bitez Gezi Rehberi
Bitez Gezi Rehberi
24.09.2020
55