15 Ekim 2020
65

Gündoğan Gezilecek Yerler

Sakin yapısı ve muhteşem güzelliğiyle dikkat çeken Gündoğan, Bodrum’un diğer beldelerine oranla daha sakin bir atmosfere sahiptir. Gündoğan, mavi bayrak ödüllü plajlarıyla yerli ve yabancı turistin dikkatini çekiyor.

Gündoğan Gezilecek Yerler

Bodrum’un kuzey yamaçlarında bulunan Gündoğan, plajları, manzarası ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir tatil beldesidir. Yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği belde tatilcilere muhteşem bir tatil deneyimi sunuyor.

Gündoğan Gezilecek Yerler

Apostol Kilisesi

Apostos Kilisesi, Gündoğan beldesinin tarihi kalıntılarından biridir. Sözünü ettiğimiz ada, Küçük Tavşan Adası da denilen St. Apostol Adası’dır. Adanın en yüksek noktasında güneye bakan yamaç üzerinde St. Apostol Kilisesi harabesi bulunmaktadır. Ada, adını kiliseden almaktadır.

Gündoğan’dan tekneyle 15 dakikalık bir yolculuğun ardından Küçük Tavşan Adası’na ulaştığınızda Apostol Kilisesi sizi karşılar. Tarihi MÖ 2. yüzyıla kadar inen kilisenin en önemli özelliği MS 532-537 yılları arasında İstanbul’da Bizans İmparatoru I. Justinyanus’ un yaptırdığı Ayasofya Kilisesi’yle aynı dönemde yapılmış olması ve aynı mimari özellikleri taşımasıdır.

Elli İki Merdiven Kilisesi

Gündoğan’da bulunan Elli İki Merdiven Kilisesi görülmeye değer noktalardan biridir. Gündoğan’ın zengin tarihi geçmişinin izleri bulunan yarımadanın ilk yerleşim yeri olan bölgede Lelegler’e ait pek çok kaya mezarını görebilirsiniz.

Küçükbük Koyu

Küçükbük Koyu, denize girmek, güneşlenmek ve dinlenmek için oldukça ideal bir rotadır. Sahilinde nostaljik tesislerin yer aldığı ağaçların gölgesinde dinlenerek dalgaların sesini dinleyebileceğiniz bir koyda doğayla iç içe, huzur dolu ve sessiz bir gün geçirebilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Gündoğan Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Yalıçiftlik Gezi Rehberi
GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezi Rehberi
Bodrum Gezi Rehberi
15.10.2020
328
GEZİ REHBERİ
Bodrum Tarihi Yerler
Bodrum Tarihi Yerler
15.10.2020
225
GEZİ REHBERİ
Güvercinlik Gezilecek Yerler