20 Ağustos 2020
1801
ABONE OL

Gündoğan Gezi Rehberi

Bodrum yarımadasının kuzeyinde Yalıkavak ve Türkbükü arasında yer alan Gündoğan, Bodrum’un merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Gündoğan Gezi Rehberi

Gündoğan, Bodrum’un şirin tatil beldeleri arasında daha çok sessiz bir tatil isteyenlerin tercih ettiği kendine has doğası, güzel koyu, mandalina bahçeleri ve berrak denizi olan tatlı ve küçük bir beldesidir. Ayrıca Gündoğan, antik dönemde Farilya adıyla anılan, Bodrum yarımadasının en eski yerleşim yerlerinden biridir. Hatta tepelerindeki eski dönem kaya mezarlıkları bile görebilirsiniz.

Gündoğan Plajı ve Su Sporları

Gündoğan Plajı, koyu tatilciler için inanılmaz imkanlar sunmaktadır. Örneğin; Gündoğan, mavi bayraklı plajı ile ücretsiz hizmet vermektedir. Bu sayede tatilciler hem ücretsiz bir şekilde denizin tadını çıkarabilmekte hem de temiz havayı rahatça içlerine çekebilmektedirler.

Gündoğan Plajı’nda rüzgârlı havalarda sörf yapma imkanı bulabilirsiniz. Gündoğan Plajı sörf, yelken, dalış sporları içinde oldukça elverişlidir.

Yakın Çevresi

Gündoğan’ın yakın çevresinde birçok tarihi, doğal yapı bulunmaktadır. Bunlar, Aziz Apostol Kilisesi Peynir Çiceği Mağarası ve Elli İki Merdiven Kilisesi olarak sıralanabilir.

Doğa Sporları

Gündoğan ayrıca doğa sporları için de pek çok alternatif sunuyor. Örneğin; etrafta bulunan bisiklet kiralama yerlerinden bisiklet kiralanabilmektedir. Ayrıca sahil boyunca koşu, yürüyüş yapabileceğiniz noktalar bulunmaktadır.

Günlük Tekne Turları

Gündoğan’da yapılacak bir diğer faaliyet ise günlük tekne turlarına katılmak olabilir. İsterseniz sahile 15 dakika olan Apostol Adası’nı tekne ile ziyaret edebilir ve Bizans kalıntılarını inceleyebilirsiniz. Yarımada boyunca düzenlenen muhteşem koy gezilerine katılarak eşsiz güzellikteki koyları keşfederek harika deneyimler elde edebilirsiniz.

Fakat unutmamak gerekli ki, bu turlar genellikle 10.00 ya da 11.00 gibi başlayıp 18.00 – 19.00 gibi bitmektedir. Bu eşsiz deneyimin nasıl geçtiğini anlayamayabilir ve tekrar tekrar bu seyahati gerçekleştirmek isteyebilirsiniz.

Nerede Kalınır?

Gündoğan, popüler tatil lokasyonlarından biri olduğu için konaklama açısından birçok alternatif sunmaktadır. 5 yıldızlı ultra lüks otellerden ekonomik butik otellere, pansiyonlardan günlük kiralık evlere kadar oldukça geniş bir skalada hizmet sunmaktadır.

Gündoğan’a Ulaşım

Bodrum merkeze hemen hemen 22 km uzaklıkta olan Gündoğan, Milas Havalimanı’na yaklaşık 48 km uzaklıkta kalmaktadır. Milas Havalimanı’ndan HAVAŞ araçları ile önce Güvencinlikli sonra Torba daha sonra da Bodrum Otagar’a otobüs seferleri bulunmaktadır.

HAVAŞ ile Bodrum şehir merkezine yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürmektedir ve bilet ücreti yaklaşık 18 TL’dir. Ayrıca Bodrum merkezinden Gündoğan’a dolmuş seferleri de vardır ve bu seferlerin süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Ayrıca, Gündoğan’a taksi ile ulaşım da mümkündür. Muğla bölgesi ve Bodrum’da artık “mesafe kat edildikçe azalan taksimetre” tarifesi uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak Bodrum merkezinden Gündoğan’a taksi ücreti ile Milas Havalimanı’ndan Gündoğan’a taksi ücreti hemen hemen aynıdır. 

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
15 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
14 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
13 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?