08 Ekim 2020
1730
ABONE OL

Gümüşlük Nerede? Gümüşlük'e Nasıl Gidilir?

Gümüşlük, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı, masmavi denizi, doğal güzellikleri ve kıyı şeridinde sıralanan balık lokantalarıyla eşsiz bir tatil beldesidir. Gümüşlük, daha çok yan yana sıralanan balık restoranları ve huzurlu atmosferiyle turistin gözdesidir.

Gümüşlük Nerede? Gümüşlük'e Nasıl Gidilir?

Antik dönemde “Myndos” adıyla bilinen eski kentin yakınlarında kurulan mahalle, günümüzde daha çok huzurlu bir atmosferiyle dikkat çekiyor. Bahar aylarından itibaren hareketlenmeye başlayan Gümüşlük, daha çok sahilde yer alan denize sıfır balık lokantalarıyla tanınıyor.

Bodrum Gümüşlük Nerede?

Bodrum’un en batı ucu olan Gümüşlük, merkeze yaklaşık 22 km uzaklıkta yer alıyor ve beldeye merkezden şehir içi ulaşım seçenekleriyle yarım saat 40 dakika içinde ulaşılabiliyor.  Ege Denizi’nin kıyısında konumlanan Bodrum, Muğla il merkezinin yaklaşık 130 km batısında yer alıyor.

Bodrum Gümüşlük’e Nasıl Gidilir?

Gümüşlük’e Uçakla Nasıl Gidilir?

Gümüşlük, Bodrum merkezine yaklaşık 22 km Bodrum Milas Havalimanı’na ise 56 km’dir. Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasından direkt uçak seferlerinin düzenlendiği Milas-Bodrum Havalimanı’na yaz aylarında direkt sefer sayısı artıyor.

Milas-Bodrum Havalimanından Gümüşlük’e Nasıl Gidilir?

Milas Bodrum Havalimanı, Gümüşlük’e 56 km uzaklıktadır. Havalimanından Gümüşlük’e doğrudan toplu ulaşım seçeneği yoktur. MUTTAŞ ve HAVAŞ servisleriyle Bodrum Otogara gittikten sonra otogardan Gümüşlük dolmuşlarını kullanarak Gümüşlük’e ulaşıyorsunuz.

Havaş ile Bodrum merkezine trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakikaya ulaşmanız mümkündür. Bodrum merkezinden Gümüşlük’e dolmuş seferleri de bulunuyor ve ulaşım yaklaşık 30 dakika sürüyor. Taksi, araç kiralama ve özel transfer aracı gibi seçenekler de alternatifler arasında yer alıyor.

Gümüşlük’e Arabayla Ulaşım

Gümüşlük, Ankara’ya 731 km (10 saat 50 dakika), İstanbul’a 809 km (12 saat), İzmir’e 256 km (3,5 saat), Bursa’ya 583 km (6 saat 40 dk.) ve Muğla’ya 129 km (2 saat), Bodrum’a ise 21 km (30 dakika) uzaklıktadır.

Gümüşlük’e ulaşım Bodrum ilçe merkezi üzerinden sağlanıyor. Bodrum-Turgutreis Karayolu üzerinden Gümüşlük’e ulaşabilirsiniz.

Gümüşlük’e İzmir ve İstanbul yönünden gelişlerde İzmir ve İstanbul yönünden gelişlerde İzmir-Aydın Otoyolu, Söke, Milas güzergahı; Ankara yönünden gelişlerde ise Afyonkarahisad, Buldan, Yatağan, Milas ve Bodrum güzergahını takip etmek gerekiyor.

Gümüşlük’e Otobüsle Ulaşım

Gümüşlük ve Turgutreis’e yaz aylarında birçok otobüs firmasının doğrudan seferleri bulunuyor. Özellikle yaz aylarında yer bulmak oldukça zordur. Bu nedenle, bu seferler yerine önce Bodrum’a gelerek Bodrum Otogarından Gümüşlük dolmuşlarını kullanarak 40 dakika gibi bir sürede Gümüşlük’e ulaşabilirsiniz. Turgutreis ile Gümüşlük arasında düzenli dolmuş seferleri bulunuyor.

Bodrum’dan Gümüşlük’e Ulaşım

Bodrum merkezden yaz ayları boyunca her 15-20 dakikada bir ve 24 saat boyunca Gümüşlük-Bodrum minibüs seferleri düzenleniyor. Bodrum-Gümbet Kavşağı-Konacık -Bitez Kavşağı Ortakent-Yahşi-Gürece-Dereköy-Peksimet-Karakaya Köyü-Gümüşlük Yalı Mevkii güzergahını izleyen bu minibüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu 2022
GEZİ REHBERİ
Bodrum Ücretsiz Kamp Alanları 2022