13 Kasım 2020
1114
ABONE OL

Gümbet Nerede? Gümbet’e Nasıl Gidilir?

Gümbet, Bodrum’un güneybatısında Bodrum merkeze yaklaşık 4,7 km uzaklıkta bulunan ve Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden biridir. Daha çok genç tatilciler ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Gümbet, uzun kum plajı, sığ denizi, su sporları aktiviteleri ve Bodrum’a alternatif gece hayatı son yıllarda Gümbet’i Bodrum yarımadasının popüler bir tatil merkezi haline getirmiş durumdadır.

Gümbet Nerede? Gümbet’e Nasıl Gidilir?

Gümbet, Bodrum merkeze en yakın tatil beldelerinden biridir. Bodrum merkezde ünlü Bodrum Barlar Sokağı’na benzer şekilde Gümbet Barlar Sokağı’na ev sahipliği yapan belde, gece-gündüz hareketlidir. Gümbet pek çok konuda olduğu gibi eğlence konusunda da merkeze iyi bir alternatiftir. Bodrum’da uzun yıllar barlar sokağı denildiğinde merkez akla gelirken, özellikle Gümbet Barlar Sokağı ile adından söz ettiriyor.

Gümbet denildiğinde akla gelen simgelerden biri de meşhur yel değirmenleridir. Gümbet’te bulunan yel değirmenlerini güneşin batış saatlerinde ziyaret ederseniz eşsiz bir manzaraya tanıklık edebilirsiniz.

Gümbet, birçok günübirlik tura ev sahipliği yapmaktadır. Günübirlik turlara katılarak koylar arası gezilere katılabilirsiniz. Günübirlik tekne turları sabah saat 09.00’da başlayıp akşam 19.00’da sona eriyor.

Bodrum Gümbet Nerede?

Gümbet, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum merkeze yaklaşık 5 km uzaklıkta yer alır. Merkeze yakın olması nedeniyle oldukça gelişmiş bir beldedir. Yıl boyunca hem yerli hem de yabancı birçok turiste ev sahipliği yapıyor.

Gümbet’e Nasıl Gidilir?

Gümbet, Bodrum merkeze oldukça yakın bir beldedir. Bodrum merkeze yakın olması nedeniyle ulaşım oldukça kolaydır. Gümbet’e ulaşım için Bodrum merkeze ulaşım yeterlidir. Merkezden Gümbet’e kalkan dolmuşlarla rahatlıkla ulaşım mümkündür.

Bodrum’a ulaşım için hava ve kara yolunu tercih edebilirsiniz. Bodrum-Milas Havalimanına birçok yerden doğrudan seferler yapılıyor. Gümbet, Bodrum-Milas Havalimanı arası ise 39 kilometredir.

Bodrum-Milas Havalimanına geldiğinizde otobüsler ile sırasıyla Güvercinlik, Torba yolu ve Bodrum otogara otobüs seferleri bulunuyor. Bodrum merkeze geldikten sonra her 10-15 dakikada bir kalkan Gümbet minibüslerine binebilirsiniz.

Bodrum’a otobüs ile ulaşım mümkündür. Bodrum’a doğrudan sefer yapan birçok şirket bulunuyor. Bodrum merkeze şehirlerarası otobüsle geldikten sonra merkezden kalkan minibüslerle Gümbet’e ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezilecek Yerler 2021
GEZİ REHBERİ
Bodrum’un En Güzel Koyları