28 Eylül 2022
4921
ABONE OL

Göltürkbükü Nerede? Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Bodrum’un kuzey doğusunda bulunan Göltürkbükü tertemiz denizi, yemyeşil doğası ve huzurlu atmosferiyle sakin ve huzurlu bir beldedir. Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleşmesiyle Göltürkbükü adını alan belde kendine has doğası, gölü ve mandalina bahçeleriyle meşhurdur.

Göltürkbükü Nerede? Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Bodrum merkeze yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Göltürkbükü, Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleşmesiyle belde haline gelmiş. Antik Karya’nın kent kalıntıları üzerinde eşsiz bir koya kurulan Göltürkbükü yarımadanın en yeşil alanına sahiptir. Bodrum’un en hızlı gelişen yerlerinden biri olan Göltürkbükü, eğlence ve gece hayatı bakımından oldukça popülerdir.

Göltürkbükü iki köyün birleştiği belde olduğu için iki farklı tatil seçeneği sunuyor. Gölköy daha sessiz ve sakin bir atmosfere sahipken, Türkbükü Bodrum denilince akla gelen eğlence hayatıyla ünlü tatil merkezi olarak biliniyor.  Göltürkbükü gezilecek yerler oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. 

Göltürkbükü’nün huzurlu sahillerinde yürümek, sahilinde manzaranın tadını çıkarmak, muhteşem plajlarında yürümek, denizin keyfini çıkarmak ve su sporları yapmak bu beldede yapılacak etkinliklerinin başında geliyor.

Bodrum Göltürkbükü Nerede?

Göltürkbükü, Bodrum yarımadasının kuzeydoğusunda merkeze yaklaşık 18 km uzaklıkta yer alan bir beldedir. Yarımadanın en yeşil beldelerinden biri olan Göltürkbükü özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor.

Bodrum Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Göltürkbükü’ne Uçakla Ulaşım

Göltürkbükü, Bodrum merkeze yaklaşık 18 km, Bodrum-Milas Havaalanı’na ise yaklaşık 44 km uzaklıktadır. Eğer otobüs ya da uçak kullanacaksanız öncelikle Muğla ya da Bodrum merkeze ulaşmak gerekiyor. Bodrum-Milas Havalimanı’ndan HAVAŞ aracılığıyla sırasıyla Güvercinlik-Torba yolu ve Bodrum otogara çift yönlü otobüs seferleri bulunuyor. Otogardan şehir içi ulaşım araçları, dolmuş ya da minibüslerle Türkbükü’ne ulaşabilirsiniz.  

Göltürkbükü’ne Otobüsle Ulaşım

Bodrum’a ülkemizin birçok yerinden doğrudan otobüs seferleri bulunuyor. Özellikle yaz aylarında sefer sayıları artırılıyor. Bodrum’a otobüs ile geldikten sonra otogarda bulunan dolmuş ya da minibüslerle Göltürkbükü’ne ulaşabilirsiniz.

Araç ile Ulaşım

Kendi aracınız ile Göltürkbükü’ne ulaşacaksanız, Bodrum merkeze ulaştıktan sonra tabelaları takip ederek ulaşabilirsiniz. Göltürkbükü’ne şehirler arası ulaşım süreleri şu şekildedir;

İstanbul-Göltürkbükü arası yaklaşık 800 kilometre ve 11 saat 15 dakika arası sürüyor.

Ankara-Göltürkbükü arası yaklaşık 725 kilometre ve 10 saat 15 dakika sürüyor.

Muğla-Göltürkbükü arası yaklaşık 120 kilometre ve 2 saat kadar sürüyor.

Bodrum-Göltürkbükü arası yaklaşık 20 kilometre ve yarım saat kadar sürüyor.

Bursa-Göltürkbükü arası yaklaşık 580 kilometre ve 8 saat kadar sürüyor.

İzmir-Göltürkbükü arası yaklaşık 255 kilometre ve 3 saat 20 dakika kadar sürüyor.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Temmuz 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?