01 Ağustos 2022
308
ABONE OL

Göltürkbükü Gezilecek Yerler

Göltürkbükü, Bodrum’un en popüler tatil beldelerinden biridir. Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleştirilmesinden adını alan Göltürkbükü, kendine has doğası, eğlenceli gece hayatı ile ünlüdür. Özellikle yaz sezonunda oldukça hareketli olan Türkbükü ve Göltürkbükü gezilecek yerleri sizler için bir araya getirdik.

Göltürkbükü Gezilecek Yerler

Göltürkbükü Gezi Rehberi

Göltürkbükü, antik Karya kenti kalıntıları üzerinde kurulmuş bir yerleşim yeridir. Bodrum’un en yeşil beldesi olan Göltürkbükü, Bodrum’un en hızlı gelişen yerlerinden biri. Yaz sezonunda ünlülerin uğrak tatil rotalarından biri haline gelen Göltürkübü, eğlence ve gece hayatı açısından oldukça hareketli.

Göltürkbükü, Gölköy ve Türkbükü köylerinin birleştiği bir beldedir. Gölköy daha çok yabancı turistlerden ziyade yerli turistlerin tercih ettiği sessiz ve sakin bir tatil yeridir. Türkbükü ise özellikle yaz aylarında oldukça hareketli ve eğlencelidir. Gece hayatı çok meşhurdur.

Göltürkbükü gezilecek birçok yer bulunur. İşte, Göltürkbükü gezilecek yerler.

Göltürbükü Plajı

Göltürkbükü koyu bulunan bir yerleşim alanı.  Göltürkbükü güzel bir koya sahip. Bu koyda da bir plaj mevcut. Göltürkbükü Koyu’nun plajı temiz, berrak ve yüzmek için oldukça uygundur.  

Cennet Koyu

Göltürkbükü Cennet Koyu, Bodrum’un eşsiz koyları arasındadır. Huzurlu bir tatil yapmak ve doğanın tadını çıkarmak isteyenlerin tercihi olan Cennet Koyu, muhteşem doğa manzarası ve pırıl pırıl deniziyle eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Göltürkbükü ile Torba arasında kalan Cennet Koyu, doğası ve büyüleyen güzelliğiyle bir cenneti anımsatır. Bu sebeple ismine Cennet Koyu denmiştir. Koyun güzellikleri ve bakir yapısı sebebiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir. Cennet Koyu’nda göl çevresinde yürüyüş yaparak ve fotoğraf çekerek doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Göltürkbükü Günübirlik Turlar

Göltürkbükü’nde yapabileceğiniz aktivitelerden biri de Bodrum günlük turlara katılmaktır. Bodrum günlük turlar ile denizin tadını çıkarabilir ve muhteşem koylarda yüzme molası verebilirsiniz. Günlük tekne turu, bisiklet, cip safari, ATV safari, at safari turları ve dalış turu gibi aktivitelere katılmak mümkündür.

Göltürkbükü’nde Nerede Kalınır?

Göltürkbükü’ne geldiğinizde kalacak birçok yer bulmak mümkündür. 5 yıldızlı otellerden butik otellere pansiyonlardan apartlara kadar sınırsız konaklama seçenekleri arasından seçim yapmak mümkündür.

Göltürkbükü Nerede, Göltürkbükü’ne Nasıl Gidilir?

Göltürkbükü, Bodrum merkeze ortalama 17 km uzaklıktadır. Bodrum merkezden dolmuşlarla 25 dakikada Göltürkbükü’ne ulaşmak mümkündür.  

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
9 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
8 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
7 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
6 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
5 Ağustos 2022 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Göltürkbükü Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu 2022
GEZİ REHBERİ
Bodrum Ücretsiz Kamp Alanları 2022