04 Eylül 2020
1355
ABONE OL

Göltürkbükü Gezi Rehberi

Eski adıyla Gölköy, Bodrum’un kuzeydoğusunda bulunmaktadır ve Bodrum merkeze uzaklığı ortalama 23 kilometredir. Göltürkbükü aslında Gölköy ile Türkbükü köylerinin birleştirilmesinin ardından Göltürkbükü adını almıştır. Kendine özgü yapısı bakımından Göltükbükü, Bodrum’un gözde tatil noktalarından biri haline gelmiştir.

Göltürkbükü Gezi Rehberi

Göltürkbükü, antik Karya kentinin kalıntıları arasında kurulmuş eşsiz bir koya sahiptir ve Bodrum’un en yeşil alanlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Hızla adını duyurmaya başlayan Göltürkbükü, gece hayatı ve eğlence hayatı açısından da oldukça gözde bir yapıya sahiptir.

Ayrıca Göltürkbükü iki farklı noktanın birleşmesi sonucunda tek bir çatıda toplandığı için de iki farklı tatil imkanı tanımaktadır. Sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil istiyorsanız Gölköy, hareketli, canlı ve daha aktif bir tatil istiyorsanız da Türkbükü tarafında tatilinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.

Göltürkbükü Aktiviteleri

Göltürkbükü güzel sokaklarında yürümekten, plajında güneşlenmeye kadar birçok aktivitenin yapılabildiği mükemmel bir tatil noktasıdır. Bu özelliğinden dolayı da herkes kendine yapacak bir aktivite bulabilmektedir.

Göltürkbükü Plajı

Göltürkbükü’nün çok ender olan antik kentin üstünde bulunan bir koyu ve bu koyun da bir plajı vardır. Koydaki plaj temiz, berrak ve yüzmek için oldukça elverişli bir yapıya sahiptir.

Yakın Çevre

Beldeye ismini veren gölü de görmeden bölgeden ayrılmamanız gerekmektedir. Çünkü; gölün kenarlarında yürüyüş yapıp, fotoğraf çekinip mis gibi havasını içinize çekip, manzaranın tadını çıkarmanız en doğru karar olacaktır.

Göktürkbükü’nde gezilmesi gereken bir diğer nokta da hiç şüphesiz Madnasa Antik Kenti’dir. Koyun üzerine kurulduğu Karya Antik Kenti’nden sonra kesinlikle bu antik kenti de görmenizi öneririz.

Günübirlik Turlar

Göltürkbükü’ndeki tatiliniz boyunca, Bodrum Günlük Turlara katılarak eğlence ve adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Günübirlik tekne turu, bisiklet, cip safari, ATV safari ya da at safari turları, scuba diving dalış turu gibi aktiviteler yapabilir. Ayrıca yakın çevredeki turistik beldelerden Efes Antik Kenti, Pamukkale, Dalyan turlarına katılabilirsiniz.

Ne Yenir?

Gastronomi bakımdan zengin olan Göltürkbükü’nde çok fazla kafe, restoran ya da butik yemek noktaları bulabilirsiniz. Özellikle kış aylarında bölgeyi ziyaret edecekseniz meşhur dil balığını denemelisiniz.

Nerede Kalınır?

Popüler tatil noktası olan Göltürkbükü’nde 5 yıldızlı otellerden, butik otellere, pansiyonlardan apartlara kadar sınırsız konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Göltürkbükü’ne Ulaşım

Bodrum merkeze ortalama 17 kilometredir. Milas Havaalanı’ndan ise yaklaşık 44 km’dir. Havaalanından HAVAŞ ile Güvercinlik, Torba ve Bodrum otogara çift yönlü seferler bulunmaktadır.

Havaş ile Bodrum merkezi arasındaki yolculuk trafiğe bağlı olmakla birlikte 45 dakika kadar sürmektedir. Ayrıca Bodrum merkezden dolmuşlarla ortalama 25 dakika da Göltürkbükü’ne ulaşılabilmektedir. Taksiyle de Göltürkbükü’ne ulaşım sağlanabilmektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?