23 Eylül 2021
722
ABONE OL

Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bodrum’un en güzel noktalarından biri olan Cennet Koyu, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla dikkat çekiyor. Doğal güzelliğiyle Bodrum’un görülmeye değer noktalarından biri olan Cennet Koyu, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Cennet Koyu nerede? Cennet Koyu’na nasıl gidilir? sorusu aklınıza takılabilir. İşte, Cennet Koyu hakkındaki tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu’na Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu Özellikleri

Yeşil ve mavinin her tonunu bulabileceğiniz Cennet Koyu, eşsiz manzarası ve muhteşem deniziyle muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Dolambaçlı yollardan geçerek müthiş bir manzaraya çıkan Cennet Koyu, el değmemiş doğasıyla adeta büyülüyor. Günübirlik ziyaretçiler tarafından oldukça tercih edilen bu koy, cenneti anımsattığı için bu ismi almıştır.

Tertemiz ve berrak suları ile oldukça eşsiz bir koydur. Koyda, mavi bayraklı plaj listesinde yer ala plaj bulunuyor. Denizi temiz ve yüzmesi keyifli bir denize sahiptir. Ilık ve dalgalı bir denizi olan Cennet Koyu, birbirinden eşsiz doğal güzellikleriyle kişilere sakin ve huzurlu bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor. Özellikle kafa dinlemek ve huzurlu anlar geçirmek isteyenler için ideal koylardan biridir. Bölgede ayrıca kamp yapan pek çok ziyaretçi bulunuyor.

Koyun içerisinde herhangi bir işletme yer almıyor. Günlük gereksinimlere yönelik fazla seçeneği bulunmayan Cennet Koyu, doğa ile baş başa kalarak kendini tazelemek isteyenler için ideal bir rotasyon oluşturuyor. Ziyaretçilerin aperatif veya atıştırmalık gıda gereksinimlerini karşılamak için özellikle gün içerisinde koya gelen tezgah ürünleri bulunuyor.

Doğa yürüyüşlerine meraklılar için ise Likya Yolu gibi yürüyüş alanları bulunuyor. Likya Yolu üzerinde doğa yürüyüşüne çıkabilir, koyun doğasını keşfedebilirsiniz.

Cennet Koyu Nerede? Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu, Muğla merkeze 134, Bodrum’a ise 20 km uzaklıktadır.  Bodrum Göltürkbükü mevkiine 3 km uzaklıkta yer alan Cennet Koyu’na ulaşım kolaydır. Cennet Koyu’na özel araçla veya tekneyle ulaşım mümkün. Bodrum ve çevresinden rahatlıkla ulaşılabilen Cennet Koyu, Fethiye rotalı tekne turları içerisinde tercih edilen koylar arasındadır. Tekne turları ile Cennet Koyu’nu ziyaret edebilir, saklı cenneti yakından keşfedebilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Yelkenli Tekne Yat Kiralama
GEZİ REHBERİ
Bodrum’da Jazz Müzik Nerede Dinlenir?
GEZİ REHBERİ
Bodrum’da Rock Müzik Nerede Dinlenir?
GEZİ REHBERİ
Gündoğan Geleneksel Sucuk-Şarap Festivali