22 Aralık 2020
166
ABONE OL

Bodrum Yalıçiftlik Gezilecek Yerler

Bodrum’un güneyinde yer alan Yalıçiftlik, özellikle son zamanlarda Bodrum’un en dikkat çeken noktalarından biridir. Bodrum merkeze oldukça yakın olan Yalıçiftlik çok sayıda mavi bayraklı plaja ev sahipliği yapıyor. Yalıçiftlik muhteşem doğası ve berrak deniziyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Bodrum Yalıçiftlik Gezilecek Yerler

Bodrum yarımadasının dışında kalan ender beldelerden biri olan Yalıçiftlik eski geleneklerin sürdürüldüğü bir bölgedir. Yalıçiftlik Bodrum’un nispeten iyi korunmuş yerlerinden biridir. Bodrum’un hemen hemen her yeri gibi burası da tarihi ile dikkat çeker. Ancak kalıntıların çok azı günümüze ulaşmıştır.

“Deniz kenarında çiftlik” anlamına gelen Yalıçiftlik, sade çekiciliğiyle dikkat çekiyor. Ormanlarla kaplı tepeleri, köy yolları, Kızılağaç Köyü size doğanın bütün dinginliğini ve güzelliğini sunar. Ağaçların gölgesinde yapılan uzun yürüyüşler size unutulmaz bir deneyim yaşatır. Yalıçiftlik’ten gündüzleri daha bakir koyları tekne turu ile keşfedebilirsiniz.

Yalıçiftlik Nerede?

Bodrum’a bağlı Yalıçiftlik, Bodrum’un güneyinde yer alır. Bodrum yarımadası dışında kalan belde, ilçenin diğer beldelerine göre sakindir. Gökova Körfezi kıyılarında bulunan Yalıçiftlik Bodrum’a yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımla beldeye yaklaşık 20-25 dakika içerisinde ulaşmak mümkündür.

Yalıçiftlik’te Konaklama

Bodrum’un en sakin ve en değer kazanan beldesi Yalıçiftlik’te birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Gökova Körfezi’nin ağzında bulunan çam ormanlarıyla çevrili ve masmavi denize bakan Yalı beldesi sessiz ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği adreslerden biridir.

Nispeten iyi korunmuş ve henüz büyük oranda imara açılmamış olması nedeniyle ziyaretçilerini el değmemiş ve sakin bir ortamda ağırlamak isteyen bazı lüks otel ve tatil köyleri Yalıçiftlik’i tercih etmiştir. Uzun ve tenha sahil şeridinde iyi ve uygun fiyatlı yemek seçenekleri sunan restoranlar da bulmak mümkündür.

Yalıçiftlik Koyları

Kargıcak Koyu, Pabuç Burnu ile Kara Burun arasında bulunuyor. Günümüze kadar doğal yapısını korumayı başarabilen nadir koylardan biri olan Kargıcak Koyu her yıl yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

Kargıcak Koyu’nun en önemli özelliği, el değmemiş olmasıdır. Turkuaz rengi denizi, temizliği ve berraklığıyla dikkat çekiyor. Mavinin en güzel tonlarını yakalayabileceğiniz koyda anın keyfini çıkarabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Akvaryum Koyu
Akvaryum Koyu
22.12.2020
92
GEZİ REHBERİ
Bodrum Karaincir Koyu
Bodrum Karaincir Koyu
22.12.2020
126
GEZİ REHBERİ
Bağla Koyu
Bağla Koyu
22.12.2020
114
GEZİ REHBERİ
Bodrum Yalıçiftlik Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Torba Gezilecek Yerler
Torba Gezilecek Yerler
22.12.2020
151