07 Ağustos 2020
1177
ABONE OL

Bodrum Turgutreis Gezi Rehberi

Bodrum’un merkezinden daha gelişmiş bir yer olarak bilinen Turgutreis, her mevsim yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Turgutreis, tertemiz denizi, mandalina bahçeleri ve sıcakkanlı insanlarıyla size oldukça neşeli bir atmosfer sunuyor. 

Bodrum Turgutreis Gezi Rehberi

Türkiye’nin en modern marinalardan birinin burada olması, beldenin popülerliğini daha da çok artırıyor. Tatiliniz burada geçirmek istiyorsanız, gelmeden önce Turgutreis’i yakından tanımış olmanız güzel bir tatil geçirmeniz için yeterli olacaktır.

Turgutreis’e Nasıl Gidilir?

Bodrum’a Türkiye’nin her yerinden havayolu ulaşımını kullanarak gelebilirsiniz. Turgutreis’e havadan ulaşımı tercih edenler havaalanından merkeze kadar 54 km’lik bir yol kat etmesi gerekiyor. Havaalanından kalkan servisler sizi beldeye ulaştıracaktır. Havaalanından ulaşım mevsime göre değişiklik gösteriyor. Yazın ulaşım daha kolay olurken kışın güncel ulaşım saatlerini beklemeniz gerekiyor, ancak havaalanından taksi ile gitmek isterseniz mesafeden kaynaklı olarak yüksek ücret ödeyebilirsiniz. 

Turgutreis yaz ve kış aylarında daima hareketli. Bodrum ile Turgutreis arası mesafe 20 km’dir. Ulaşımı otobüsle gerçekleştirmek isterseniz nereden gelirseniz gelin otobüsler Turgutreis otogarına uğruyor. Yani otobüsle geldiğinizde merkeze kadar sorunsuz bir ulaşım sağlarsınız.

Turgutreis iskelesinden yaz aylarında tatilciler için Yunan adalarına turlar düzenleniyor. İnternetten ya da iskeleye geldiğinizde bu turlardan birinden yer ayırtabilirsiniz.

 D-Marin Turgutreis

Turgutreis’i popüler yapan şeylerin başında Türkiye’nin en modern marinasının olduğunu söylemiştik. D-Marin denizde 550, karada ise 150 teknenin bağlanmasını sağlayabilecek kapasiteye sahip. Marina içerisinde güzel zaman geçirebilmek için restoranlar, kafeler ve dükkanlar bulunuyor.

Turgutreis Otelleri

Bodrum, Türkiye’de en fazla turisti çeken yerlerin başında geliyor. Bunun içinde belde de konaklama konusunda geniş bir seçenek var. Özellikle denize sıfır olan otellerde yaz boyunca %100 doluluk oranı yaşanıyor. Bunun için oteller kıştan düzenledikleri kampanyalarla tatil planlamasını yapmak isteyenlere kolaylık sağlıyor.  

Turgutreis Gece Hayatı

Turgutreis, Bodrum’a göre gece hayatı konusunda biraz daha geri planda olsa da belde içinde eğlenilecek mekanlar bulabilirsiniz. Turgutreis’te bulunan kaliteli kafe, restoran ve barlarda geçeleri canlı müzik, karaoke ve çeşitli aktiviteler bulmanız mümkün.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?