10 Kasım 2020
3159
ABONE OL

Bodrum Torba’ya Nasıl Gidilir?

Bodrum’un en popüler koyu olan Torba, yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle sakin bir tatil tercih edenlerin uğrak noktalarından biridir. Bodrum yarımadasının kuzey doğusunda yer alan Torba, merkeze yaklaşık 6,5 km uzaklıkta yer alıyor. 

Bodrum Torba’ya Nasıl Gidilir?

Merkeze yakın olması nedeniyle gözde turizm noktalarından biri olan Torba, Bodrum’daki ender ormanlık yerlerden birini oluşturuyor. Torba Koyu, çam ağaçları kokusu, masmavi temiz denizi ile huzurlu bir atmosfere sahiptir.

Bodrum Torba Nerede?

Torba, Bitez gibi Bodrum merkeze en yakın olan beldelerden biri. Yarımadanın kuzey tarafına konumlanmış bir belde olan Torba yatçıların ve balıkçıların uğrak noktasıdır. Denizi her zaman sakin ve dalgasız olan Torba’da kalabalıktan uzak bir tatil seçeneği sunuyor. 

Doğasını korumayı başaran Torba, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını görebileceğiniz ender noktalardan biridir. Tatilciler için birçok olanak sunan Torba’da irili ufaklı birçok koy bulunmaktadır.

Torba, geçmişte kendi halinde bir balıkçı köyüymüş. Balıkçılıkla geçimini sağlayan Torba halkı, son 20-25 yıldır turizme yönelmiş durumdadır.

Son yıllarda birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Torba’da konaklama tesisleri giderek çoğalıyor. Torba otelleri genellikle butik otellerden oluşuyor. Torba otelleri her zevkten tatilciye hitap ediyor.

Torba’ya Nasıl Gidilir?

Torba, Bodrum’un kuzey tarafına konumlanmış bir tatil beldesidir. Bodrum Torba’ya gelecekseniz, otobüs ya da uçakla Muğla’ya ulaşım mümkündür.

Otobüs ya da uçakla Muğla’ya ulaştıktan sonra Bodrum merkeze ulaşmanız gerekiyor. Torba, Bodrum-Milas Havalimanı’na yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunuyor. Bodrum merkezden Torba’ya düzenli olarak dolmuş veya minibüs seferleri mevcuttur. Kısa bir yolculuk sonrası Torba’ya ulaşabilirsiniz.

Otobüs ya da uçak yerine kendi aracınızla Bodrum Torba’ya ulaşmak isterseniz, Bodrum merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek gittiğinizde Torba’ya ulaşabilirsiniz. Torba’ya ulaşım için şu yolları kullanabilirsiniz;

Muğla-Torba arası yaklaşık 110 kilometre ve 1 buçuk saat kadar sürmektedir.

İstanbul-Torba arası yaklaşık 790 kilometre ve 9 saat 50 dakika sürmektedir.

Ankara-Torba arası yaklaşık 710 kilometre ve 9 saat 50 dakika sürmektedir.

İzmir-Torba arası yaklaşık 250 kilometre ve 3 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

Bursa-Torba arası yaklaşık 555 kilometre ve 7 saat kadar sürmektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?