11 Ağustos 2020
1118
ABONE OL

Bodrum Torba Gezi Rehberi

Torba, çam ormanları ve zeytinliklerle çevrili doğası, masmavi deniz manzarasıyla dikkat çeken Bodrum’un en gözde beldelerinden biridir. Bodrum’un kuzeydoğusunda yer alan ve merkeze 6 km uzaklıkta bulunan Torba koyu, sakin bir tatil tercih eden ziyaretçilerin uğrak noktasıdır. Bodrum’un ender ormanlık yerlerinden biri olan Torba, mavinin ve yeşilin eşsiz uyumuyla insanı büyüleyecek güzelliktedir.

Bodrum Torba Gezi Rehberi

Torba‘ya Nasıl Gidilir?

Torba‘ya kara yoluyla ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye’nin dört bir yanından Bodrum’a otobüs seferleri bulunuyor. Bodrum Otogardan dolmuşlarla Torba‘ya ulaşılabiliyor.

Eğer kendi aracınızla Torba‘ya gelecekseniz Bodrum merkeze geldikten sonra tabelaları takip ederek 5–10 dakikada Torba ‘ya ulaşabilirsiniz. İzmir yönünden gelenlerin İzmir-Aydın Otoyolu’nun Söke Kavşağı’ndan çıktıktan sonra Söke ve Milas yönünü takip etmeleri gerekiyor.

Torba’ya hava yoluyla ulaşım ise Milas-Bodrum Havalimanı’ndan sağlanıyor. Milas-Bodrum Havalimanı, Bodrum ilçe merkezine 33 km uzaklıktadır. Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinden Bodrum’a direkt uçak seferleri düzenleniyor.

Torba’da Ne Yenir? Ne Yapılır?  

Torba, sakin ve huzurlu bir tatil tercih edenlerin gözde beldesidir. Temiz bir sahili vardır. Denizin kenarında kumsal boyunca sıralanmış birçok balık restoranı, pansiyon ve oteller bulunuyor. Kasabanın iç bölümlerine doğru gittiğiniz zaman bahçe içinde küçük evleri görebilirsiniz. Alışveriş yapabilmeniz için butik dükkanlar bulunur.

Deniz ve tatil denildiğinde ilk akla gelen balık restoranları oluyor. Torba‘da denizden yeni çıkarılmış taze balıklar sahildeki restoranlarda müşterilerle buluşturuluyor.

Bodrum’da Trekking

Bodrum’da Trekking yapabileceğiniz pek çok parkur var ve bu parkurlardan bir tanesi de Torba’da bulunuyor. Trekking, genç yaşlı, çoluk çocuk herkesin yapabileceği doğa sporlarından birisidir. Zorluk seviyesinin az olmasından dolayı, sevdiğiniz insanlarla Trekking yaparak kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.

Torba’da Yaşam

Torba, Bodrum merkeze göre daha sakin bir yer. Özellikle ev kiralarının Bodrum’a göre daha uygun olması ise buradan ev tutmayı avantajlı konuma getirir. Torba ‘da yaz-kış büyük marketler açıktır. Bu nedenle alışveriş konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bodrum’da çalışıp daha sakin bir yerde yaşamak isterseniz Torba’yı tercih edebilirsiniz. Özellikle büyükşehrin kalabalığından kaçıp gelmişseniz, ilk zamanda zorlansanız da alışmanız kolay olacaktır.

Eğer tatilinizi ya da hayatınızın geri kalan bölümünü sakin, huzurlu bir yerde geçirmek istiyorsanız, Torba oldukça ideal bir yerdir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
GEZİ REHBERİ
En Güzel Bodrum Plajları
GEZİ REHBERİ
Bodrum Günübirlik Tekne Turları 2023