26 Mart 2021
192
ABONE OL

Bodrum Piknik Alanları

Bodrum, doğası, denizi ve tarihiyle mutlaka gezilmesi gereken tatil yerlerinden biridir. Dünyaca tanınan ve özellikle yaz sezonunda yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Bodrum’da denizin tadını çıkararak muhteşem bir tatil yapabilirsiniz. Bodrum’da yapabileceğiniz aktivitelerden biri de piknik yapmaktır.

Bodrum Piknik Alanları

Bodrum’da piknik yapmak doğanın tadını çıkarmak ve eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için ideal bir aktivitedir. Bodrum’da piknik yaparken bölgenin gezilerek tanınması mümkündür. Ağaçların arasında piknik yaparak doğanın tadını çıkarmak unutulmaz bir gün yaşamanızı sağlayacaktır.  

Bodrum Piknik Alanları Nerede?

Bodrum’da sessizlik arayanlar ve piknik yapmak isteyenler için pek çok alternatif bulunuyor. Çok sayıda koya sahip olan Bodrum’da birçok piknik alanında keyifli vakit geçirebilir, doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Yalıçiftlik – Kızılağaç

Piknik yapılabilecek yerlerden biri Yalıçiftlik – Kızılağaç piknik yapılabilecek alanlardan biridir. Sessizlik arayan ve doğayla baş başa kalmak isteyenlerin adresi olan bu bölgede dinlenme ve mesire alanlarında piknik yapabilirsiniz. Günün yorgunluğunu atmak ve doğanın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için piknik sonrası denize girmek eğlenceli ve keyifli bir aktivite olacaktır.

Seyirtepe Piknik Alanı

Bodrum’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bol oksijenli bu alanda piknik yapabilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Doğanın içerisinde Gümüşlük manzarası eşliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Kargıcak Koyu

Pabuç Burnu ile Kara Burun arasında kalan bu koy, sessiz ve huzurlu bir gün geçirmek isteyenlerin ideal rotalarından birini oluşturuyor. Turkuaz ve berrak denizin sizi mest ettiği bu koyda denizin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Yorgunluğunuzu atıp denizin tadını çıkardığınız bugün de unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Bodrum farklı zevklere hitap eden birçok farklı aktiviteyi yapmanıza olanak sağlayan beldelerden biridir. Müze ve ören yerlerini ziyaret ederek kültür turu yapabilir, dilerseniz doğal güzellikleri keşfetmek için piknik veya yürüyüş yapabilirsiniz. Bodrum’da doğayı keşfetmek için pek çok noktayı ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz, piknik yaparak doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz.

Bodrum denilince akla pek piknik alanları ve mesire yerleri gelmese de sanılanın aksine son derece keyifli ve huzurlu bir aktivite gerçekleştirebilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Küdür Koyu
Bodrum Küdür Koyu
26.03.2021
94
GEZİ REHBERİ
Ortakent Halk Plajı
Ortakent Halk Plajı
26.03.2021
115
GEZİ REHBERİ
Bodrum Piknik Alanları
Bodrum Piknik Alanları
26.03.2021
192
GEZİ REHBERİ
Myndos Antik Kenti
Myndos Antik Kenti
26.03.2021
218
GEZİ REHBERİ
Bodrum Leleg Yolu
Bodrum Leleg Yolu
26.03.2021
142
GEZİ REHBERİ
Bodrum Osmanlı Tersanesi
Bodrum Osmanlı Tersanesi
26.03.2021
169