11 Ağustos 2020
139

Bodrum Nerede - Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Bodrum, Ege’nin kalbi olarak bilinir ve ulaşım oldukça kolaydır. Üç tarafı Ege denizi ile çevrili olan Bodrum, yarımada şeklindedir. Muğla’ya bağlı olan ada, şehir merkezine 110 kilometre uzaklıkta bulunur. Doğusunda Milas olan Bodrum, kara ile bağlantısını Milas üzerinden sağlar.

Bodrum Nerede - Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Bodrum’un Çevresinde Hangi Adalar Bulunuyor?

Bodrum’un çevresinde Türk adaları olarak Görecek, Fener, Çelebi ve Sahil adası var. Yunanistan’a bağlı olan Kos, Kalimnos, Pserimos ve Farmakonisi adalarına da yakındır. Bodrum’ a yakın adaların bazılarında herhangi bir yerleşim yeri yoktur. Bodrum’a yakın olan Yunan adalarının bazılarına turlar düzenleniyor.

Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Bodrum, dünyanın yakından takip ettiği tatil merkezlerinden biridir. Karadan, havadan ve denizden ulaşımın mümkün olduğu Bodrum’da, yat limanı, otogar ve yolcu limanı vardır. Bodrum’a uçakla gelinmek istendiğinde ise en yakın konumda olan Milas, Bodrum havalimanı 35 kilometre uzaklıktadır.

Araçla Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Araçla karadan Bodrum’a gitmek istediğinizde farklı güzergahlar çizilebilir. Ancak burada belirleyici olan faktör hangi şehirden geldiğinizdir. D330 Muğla Bodrum yoluna düştüğünüzde Bodrum’a ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan gelmeyi planlıyorsanız 706 kilometrelik bir yol sizi bekliyor. Toplam süre ise 10 saat kadar almaktadır.

Bodrum’a Ankara’dan gelmeyi düşünüyorsanız ortalama zamanınız yine İstanbul kadar sürecektir. Ankara-Bodrum arası 701 kilometredir.

İzmir, Bodrum’ a en yakın şehirlerden bir tanesidir. Yaklaşık olarak 3 saatlik bir araç yolculuğu sonrasında 236 kilometrelik yolu kat ederek Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

Otobüsle Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a gelişler genelde araçla olsa da otobüsle gelişi tercih edenler de vardır. Bulunduğunuz şehirden otobüse bindiğinizde merkezi bir konumda olan Bodrum otogarına direk iniş yapabilirsiniz. Otogardan ulaşım ise birçok araçla mevcuttur. 

Feribotla Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Bodrum’a gidebilmeniz için Datça’dan ve Didim’den feribot seferleri mevcut. Feribotlar Bodrum’un merkezine kadar geliyor.

Uçakla Bodrum'a Nasıl Gidilir?

Birçok havayolu şirketi Türkiye’nin pek çok şehrinden Bodrum’a uçak seferleri düzenliyor. Ancak direk geliş olmayan yerlerden aktarmalı olarak gelmek mümkün. Bodrum’da havaalanı olmadığından Milas’taki havaalanına iniş yapılıyor. Milas’tan 35 km’lik mesafeyi araçla gelmeniz gerekiyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Gündoğan Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Yalıçiftlik Gezi Rehberi
GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezi Rehberi
Bodrum Gezi Rehberi
11.08.2020
327
GEZİ REHBERİ
Bodrum Tarihi Yerler
Bodrum Tarihi Yerler
11.08.2020
224
GEZİ REHBERİ
Güvercinlik Gezilecek Yerler