30 Nisan 2021
7789
ABONE OL

Bodrum Küdür Koyu

Bodrum gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle yılın her dönemi yerli ve yabancı turisti kendine çekmeyi başarıyor. Ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum dünyaca biliniyor. Masmavi denizi, birbirinden güzel koylarıyla dikkat çeken Bodrum’da doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bodrum Küdür Koyu

Bodrum’da hareketli bir tatil geçirmek isteyenlerin yanı sıra sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler için de yerler bulunuyor. Sakin sahillerde denize girmek, dalga sesleri ve doğayla baş başa kalmak isteyenler için tercih edilebilecek adreslerden biri de Yalıkavak’ta bulunan Küdür Koyu’dur. Bodrum’un nispeten az bilinen halk plajlarından birine ev sahipliği yapan Küdür Koyu, Yalıkavak Palmarina’nın karşısında kalıyor.

Küdür Yarımadası 1. Derece arkeolojik sit alanı olarak geçiyor. Küdür Koyu, Likyalılar dönemine ait olduğu düşünülen Panormus Kaya Mezarları’na ev sahipliği yapıyor. Kaya mezarları araç yolunun üst tarafında kalıyor. Biraz tırmanış yaptıktan sonra kaya mezarlarına ulaşabiliyorsunuz. Kayalardan oyulmuş merdivenler aracılığıyla üst tarafa çıkabilirsiniz. Üst tarafta güzel bir manzara sizi bekliyor.  

Küdür Yarımadası, Akdeniz foklarının üreme alanı olarak geçiyor. Akdeniz foklarının yaşam alanı olan Küdür Koyu, Akdeniz Fokları açısından korunması gereken yerler arasında yer alıyor.

Küdür Koyu’nda ayrıca Küdür Halk Plajı yer alıyor. Kaya mezarların tam karşısında kalan Küdür Halk Plajının iki yanında beach clubler bulunuyor. Küdür Halk Plajına ise hiçbir ücret ödemeden giriş yapabilirsiniz. Küdür Halk Plajında ayrıca aracınızı ücretsiz park edebileceğiniz otopark da bulmak mümkün. Tuvalet ve soyunma kabinleri de bulunuyor. Yiyecek ve içecek alabileceğiniz küçük bir büfe de bulunuyor. Küdür Halk Plajında ayrıca ağaçların altında piknik yapabileceğiniz alanlar da bulunuyor. Dilerseniz masaya oturarak piknik yapabilir, doğayla baş başa kalabilirsiniz.

Küdür Halk Plajına Yalıkavak merkezden 10 dakikada arabayla ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?