15 Ocak 2021
4026
ABONE OL

Bodrum Karaincir Koyu

Bodrum, ülkemizin en popüler beldelerinden biri olsa da kalabalıktan uzaklaşıp denizin ve doğal güzelliklerinin tadını çıkarabileceğiniz yerleri bulunuyor. Bodrum’da yer alan saklı cennetlerden biri olan Karaincir, denizi, plajı ve muhteşem doğasıyla dikkat çekiyor.

Bodrum Karaincir Koyu

Sakinliği, doğası ve berrak deniziyle huzurlu tatil arayışında olanlar için Karaincir adeta cennetten bir köşe. Bodrum merkeze 30 km uzaklıkta bulunan Karaincir iki tarafı tepeyle çevrili olması nedeniyle rüzgâr almıyor. Bodrum mandalinasıyla meşhur olmasına rağmen bu koyda bir zamanlar incir ağaçları ile ünlüymüş.

Bölgenin en güzel plajlarından biri olan Karaincir Plajı, berrak bir denize ve güzel bir kumsala sahiptir. Deniz suyu, Gümbet, Bitez ve Ortakent-Yahşi’ye kıyasla daha ılıktır. Denizi oldukça durgun ve sakindir. Hem deniz hem de kumsal kumdan oluşuyor. Denizin sığ olması nedeniyle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilebilecek koylardan biri. Yüzmeyi seven çocuklar dalgasız ve sakin suda rahatlıkla yüzebilir.

Karaincir Koyu Akyarlar’a oranla daha az rüzgâr alıyor. Bu nedenle, günlük tekne turlarının en uğrak noktalarından biri haline gelmiş durumdadır. Günübirlik tekne turuyla gelen ziyaretçiler koyun, güneşin ve berrak denizin tadını doyasıya çıkarıyor ve keyifli bir gün geçiriyor.

Karaincir Koyu Nerede?

Karaincir Koyu, Akyarlar sınırları arasında yer alıyor. Bodrum merkeze 16 kilometre uzaklıkta yer alan bu koya 30-40 dakikada varabilirsiniz. Özellikle günübirlik ziyaretçilere ev sahipliği yapan bu koya aynı zamanda tekne turu aracılığıyla da bu koya ulaşabilirsiniz.

Karaincir Koyu Konaklama

Karaincir Koyu’nda birçok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Bölgede her bütçeye uygun otel, pansiyon ve apart bulabilirsiniz. Karaincir’de oteller daha çok deniz kenarı ve yamaçlarda bulunuyor. Bu oteller ziyaretçilerine deniz manzarası seçeneği sunuyor. Otellerde doğa ve deniz manzarası eşliğinde huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Karaincir’e geldiğinizde bir dönem deniz korsanları tarafından yapılan ve günümüze kadar ulaşmış olan Çiftlik Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında Bodrum’un en güzel ve sakin koylarından biri olan Aspat Koyu’nu da gezebilirsiniz. Venedik Kalesi’nin yer aldığı bu bölge görülmeye değer noktalardan biri. Turkuaz renginde koyu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?