05 Ağustos 2020
1927
ABONE OL

Bodrum Gümüşlük Gezi Rehberi

Bodrum yarımadasının en batısında yer alan Gümüşlük, sahil boyunca dizilmiş balık restoranları, tertemiz deniz ve el değmemiş ormanlarıyla en popüler tatil beldelerinden biridir. El sanatları çarşısının ve balık restoranlarının ayrı bir hava kattığı belde, Bodrum’un en güzel koylarından birine ev sahipliği yapıyor.

Bodrum Gümüşlük Gezi Rehberi

1975 yılında arkeolojik sit alanına giren Gümüşlük’te yeni yapılaşma yok denilecek kadar az. Bölgeye dokunulmadığı için yeşili ve maviyi sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Gümüşlük’te yer alan antik liman bölgesi ve Tavşan Adası bölgenin en dikkat çekici noktalarından biridir.  

Gümüşlük Gezilecek Yerler

Gümüşlük, gün batımının en keyifle izlendiği yerlerden biridir. Gümüşlük adının gün batımında gümüş rengine dönen denizden geldiği söylentiler arasında. Bu nedenle, bu beldede yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri gün batımının keyfini çıkarmaktır.  

Sahile doğru inerken sağlı sollu dükkanlar sizi karşılıyor. Burası, Gümüşlük’ün El Sanatları Çarşısı. Renkli takılar, kıyafetler ve tasarım ürünlerin yer aldığı çarşıdan kendinize ve sevdiklerinize hatıralar alabilirsiniz.  

Gümüşlük’te yaz sezonunda konserlerden sergilere kadar pek çok aktivite bulmanız mümkün. Gümüşlük, Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali’nde her yıl yerli ve yabancı sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

Gümüşlük’te görülmesi gereken yerlerden biri de Gümüşlük’ün simgesi haline gelmiş olan Yel Değirmenleri’dir.

Bodrum Gümüşlük Koyu

Bodrum Gümüşlük Koyu, yürümek için ideal bir yer. 30 metre ileride ise pastane bulunuyor. Karşısında ise Bodrum Belediyesine ait olan bir restoran var. Ekonomik bir yer diyebiliriz.

Gümüşlük Deniz ve Koylar

Gümüşlük koyunu devam ettiğiniz de karşınıza plaj çıkacak. Plajda oturabileceğiniz daha güzel mekanları bulabilirsiniz. Gümüşlük koyunda denize girmek isterseniz hemen belirtelim biraz yosunlu denizi var.   

Gümüşlük Koyu ve Yeme İçme

Gümüşlük ’te yemek yiyebileceğiniz nezih yerler bulunuyor. Etkileyici manzarası, Melengeç ağaçları ile süslenmiş olan mekanlarda resim çekebilir ve tatilinizi unutulmaz bir hale dönüştürebilirsiniz.

Sonuç olarak Gümüşlük hakkında şöyle söyleyebiliriz ki; tarihin, doğanın ve kültür – sanatın harmanlandığı bir yer düşünün. Sakin, huzur dolu ortamıyla güzel bir kaçış noktası olan Gümüşlük kesinlikle görülmeye değer.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu 2022
GEZİ REHBERİ
Bodrum Ücretsiz Kamp Alanları 2022