21 Ekim 2020
1159
ABONE OL

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

Gümbet, Bodrum’un kalbi diyebileceğimiz bir noktada bulunan merkeze en yakın beldelerinden biridir. Bodrum’un her mevsimde hareketli olan nadir bölgelerinden biri olan Gümbet, İngiliz turistin fazla olması ve beldede yerleşik İngilizlerin bulunması nedeniyle “Küçük İngiltere” olarak biliniyor.  Barlar sokağına sahip olması nedeniyle oldukça hareketli olan Gümbet, eğlenmek ve Bodrum’un tadını çıkarmak isteyenlerin gözde adresi. 

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

Bodrum’un kent merkezine en yakın tatil beldesi olan Gümbet, merkeze yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır. Bodrum’dan yürüyerek, bisikletle veya şehir içi ulaşım seçenekleriyle kolayca ulaşabileceğiniz belde, denize girmek, güneşlenmek, gezmek ya da eğlenmek için merkeze yakın alternatif arayanlar için ideal bir yerdir.

Gümbet Gezilecek Yerler

Gümbet Barlar Sokağı

Bodrum merkez gibi Gümbet’te de Barlar Sokağı bulunuyor. Yaz-kış her zaman hareketli olan barlar sokağı yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Birçok mekana ev sahipliği yapan barlar sokağında her tarzda yer bulabilirsiniz.

Barlar sokağında özellikle yaz aylarında birçok ünlü isim sahne alıyor. Sokağın kendisi de oldukça canlı ve dışarıda mekâna girmeden eğlenen ve güzel vakit geçiren birçok insana rastlamak mümkün.

Gümbet Yel Değirmenleri

Gümbet denilince akla meşhur yel değirmenleri geliyor. Gümbet’te toplamda 7 yel değirmeni bulunuyor. Yel değirmenlerini güneşin batış saatlerinde ziyaret ederseniz eşsiz manzaralara şahitlik edebilirsiniz. Yel değirmenleriyle güneşin batışını yakaladığınız harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. 

Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu, Gümbet ile Bodrum merkez arasında kalıyor. Bodrum’un en popüler koylarından biri olan Bardakçı Koyu, muhteşem denizi ve doğa manzarasıyla insanı büyülüyor. Hem mekan hem de beach club açısından birçok yer bulmanız mümkün.

Gümbet Plajı

Gümbet’in en bilinen plajı belediyenin plajıdır. Bu plaja giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye istemeniz durumunda kiralayabilirsiniz. Oldukça temiz bir denize sahip olan plaj hafta sonları özellikle oldukça kalabalıktır.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Gezilecek Yerler 2021
GEZİ REHBERİ
Bodrum’un En Güzel Koyları