06 Eylül 2022
3929
ABONE OL

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

Bodrum Gümbet, bölgesinde yaşayan ya da tatilci olarak bölgeye gelenler tarafından oldukça beğenilen bir tatil merkezidir. Gümbet, Bodrum’un kalbi sayılabilecek bir değere sahiptir. Merkeze en yakın beldelerden biri olan Gümbet, kendine has güzellikleri ile her mevsim ışıldayan bir yapıdadır. Bölgeye İngilizlerin sıkça gelmesi ve beldede yerleşik olarak yaşaması bilinen Gümbet’e, “Küçük İngiltere” denilir. Gümbet Barlar Sokağı, bölgenin hareketli olduğu kısımlar arasında yer alır. Bodrum’un eğlenceli havasını solumak için gidilen Gümbet Barlar Sokağı, yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bodrum Gümbet Gezilecek Yerler

Kent merkezine yakın konumlanmış olan Bodrum Gümbet otelleri, denize gitmek, gezmek, eğlenmek, güneşlenmek kısacası tatilin keyfini çıkarmak için en ideal seçeneklerdendir. Kısa bir süre yürüyerek veya bisikletle ulaşabileceğiniz Bodrum kent merkezine yakınlığı ile bilinen Gümbet Bodrum beldesinin yıldızı niteliğindedir. Çeşitli eğlence alternatifleri bulunan bu tatil beldesinde unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Gümbet Gezilecek Yerler

Gümbet Barlar Sokağı

Bodrum merkez gibi Gümbet’te de Barlar Sokağı bulunuyor. Yaz-kış her zaman hareketli olan barlar sokağı yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmiş durumda. Birçok mekana ev sahipliği yapan barlar sokağında her tarzda yer bulabilirsiniz.

Barlar sokağında özellikle yaz aylarında birçok ünlü isim sahne alıyor. Sokağın kendisi de oldukça canlı ve dışarıda mekâna girmeden eğlenen ve güzel vakit geçiren birçok insana rastlamak mümkün.

Gümbet Yel Değirmenleri

Gümbet denilince akla meşhur yel değirmenleri geliyor. Gümbet’te toplamda 7 yel değirmeni bulunuyor. Yel değirmenlerini güneşin batış saatlerinde ziyaret ederseniz eşsiz manzaralara şahitlik edebilirsiniz. Yel değirmenleriyle güneşin batışını yakaladığınız harika fotoğraflar elde edebilirsiniz. 

Bardakçı Koyu

Bardakçı Koyu, Gümbet ile Bodrum merkez arasında kalıyor. Bodrum’un en popüler koylarından biri olan Bardakçı Koyu, muhteşem denizi ve doğa manzarasıyla insanı büyülüyor. Hem mekan hem de beach club açısından birçok yer bulmanız mümkün.

Gümbet Plajı

Gümbet’in en bilinen plajı belediyenin plajıdır. Bu plaja giriş ücretsizdir. Şezlong ve şemsiye istemeniz durumunda kiralayabilirsiniz. Oldukça temiz bir denize sahip olan plaj hafta sonları özellikle oldukça kalabalıktır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
4 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
3 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Mart 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Şubat 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?