10 Ağustos 2020
1668
ABONE OL

Bodrum Gümbet Gezi Rehberi

Gümbet, son yıllarda tatil konusunda en çok tercih edilen yerlerden biri olmaya başladı.  Merkeze 3 kilometrelik mesafede olan Gümbet, iki burun arasında bulunur. Bodrum ve su sporları denildiğinde ilk akla gelen yerlerden olması, bölgeyi yerli ve yabancı pek çok turistin ziyaret ettiği anlamına geliyor. Denizin tadını çıkarabileceğiniz büyük bir plaja sahiptir ve gece hayatı burada da renklidir.

Bodrum Gümbet Gezi Rehberi

Gümbet'te Gezilecek Tarihi Yerler

Gümbet deniz, kum ve güneşi en iyi hissedeceğiniz bir yerdir. Bu nedenle deniz sevenler için en güzel tatil alternatifleri arasında değerlendirilebilir. Gümbet plajı özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Kalabalık bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça ideal bir tatil yeridir.

Gümbet Su Sporları

Bodrum’da su sporları denildiğinde akla ilk gelen beldelerden biri de Gümbet’tir. Bodrum ve çevresindeki beldelerin plajlarında su sporları tesisleri yer alıyor. Yelken, windsurf, su kaynağı, deniz paraşütü, ringo, muz ve jet ski ile dalış ve scuba diving en popüler aktiviteler arasında yer alıyor. Özellikle yelken, windsurf ve dalış (scuba diving) Bodrum’da en çok tercih edilen ve popüler su sporlarıdır.

Gümbet Tekne Turları

Gümbet, günü birlik turlar konusunda da oldukça hareketlidir. Günübirlik turlara katılarak koylar arası gezilere katılabilir ve doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz.  Günü birlikte tekne turları sabah saat 09.00’da başlayıp akşam 19.00’da son buluyor.

Gümbet Cip Safari Turları

Deniz sporları ilginizi çekmiyorsa düzenlenen safariye de katılabilirsiniz. Cip safari turları ile bozulmamış doğada gezinti yapabilir patika yollardan tarihi mekanların keşfine katılabilirsiniz.  

Gümbet Dalış Turları

Gümbet, dalış sporları konusunda da ilk tercihler arasında yer alır. Çevrede bulunan birçok küçük adacık ve koylarda dalış aktiviteleri düzenleniyor. İdeal bir dalış alanına sahip olan Gümbet’te deniz altındaki büyüleyici güzelliğe de şahit olabilirsiniz. 

Gümbet Gece Hayatı

Tatil denilince her ne kadar akla deniz geliyor olsa da gece hayatını da Bodrum gece hayatıyla oldukça ünlüdür. Gümbet’te, geceleri güzel vakit geçirebileceğiniz eğlence mekanları bulabilirsiniz.

Gümbet Nerede?

Gümbet, Bodrum merkeze 3 kilometre uzak mesafede bulunur ve bu nedenle merkeze yakın bir konumdadır. Havayolunu kullanmak isteyenler, Dalaman Havalimanı’na iniş yaparak buradan araçla geçiş yapabilirler. Ulaşım konusunda problem yaşamayacağınız bir konumdadır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Mart 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Dalış Noktaları
GEZİ REHBERİ
En Güzel Bodrum Plajları
GEZİ REHBERİ
Bodrum Günübirlik Tekne Turları 2023