03 Kasım 2022
898
ABONE OL

Bodrum Bitez Gezilecek Yerler

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı tatil beldelerinden olan Bitez, muhteşem denizi ve doğal güzellikleri ile özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Eskiden köy olan bu beldede gezerken mandalina bahçelerinden yayılan eşsiz kokuyu hissedebilirsiniz. Bitez, Bodrum merkeze yakın olmasına rağmen sakinliğini koruyan bir beldedir.

Bodrum Bitez Gezilecek Yerler

Denizi, koyları ve plajları ile öne çıkan bu sakin tatil beldesinde tatil yapmayı düşünen kişiler, beldedeki popüler yerleri merak etmektedir. Bitez’de tatil planlayan kişiler için Bitez gezilecek yerler konusunu araştırdık.

Bitez Gezilecek Yerler

Eşsiz bir tatil deneyimi sunan Bitez, Bodrum’un sık ziyaret edilen tatil beldeleri arasında yer alır. Yerli ve yabancı birçok turistin yaz aylarında ziyaret ettiği belde; masmavi denizi, doğal güzellikleri, plajları ve koyları ile eşsiz bir tatil yaşamanızı sağlar. Bitez’de ziyaret edebileceğiniz yerleri, içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Bağlar Koyu

Berrak denizi ve görülmeye değer manzarası ile Bağlar Koyu, Bitez’de uğramanız gereken yerlerden biridir. Beldenin tüm koylarında olduğu gibi Bağlar Koyu’na da tekne turları düzenlenmektedir. Bağlar Koyu’na yapılan tekne turuna katılarak mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Sakinliği ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerinin harika vakit geçirmesini sağlayan bu koyda denize girerek tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca kamp yapmayı seviyorsanız Bağlar Koyu’nda çadır kurarak eşsiz manzaraya karşı kamp da yapabilirsiniz.

Bitez Koyu

Çökertme türküsünde geçen Bitez Yalısı olarak geçen Bitez Koyu, berrak denizi ile tatilcilerin uğrak yerlerinden biridir. Mavi bayrağa sahip olan bu koy, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker.

Bodrum’un en uzun koyu olan Bitez Koyu, genellikle rüzgârlı olması sebebiyle rüzgâr sörfü için ideal bir yerdir. Bitez Koyu’nda rüzgâr sörfünün yanı sıra kano, deniz bisikleti gibi diğer su sporlarını da yapabilirsiniz. Bu koyda heyecan dolu su sporlarını yaparken deniz ve güneşin tadını da çıkarabilirsiniz.

Kleopatra Plajı

Bitez’i yaz tatili amacıyla ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Kleopatra Plajı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Altın rengi kumsalı ve tertemiz denizi ile öne çıkan Kleopatra Plajı, özellikle hafta sonları tatilcilerin akınına uğramaktadır. Hafta içi genellikle sakin olan bu plaja tekne turları ile gidebilirsiniz.

Denizin tadını çıkarabileceğiniz Kleopatra Plajı’nda güneşlenerek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fotoğrafçılık ile ilgileniyorsanız Kleopatra Plajı’nda eşsiz manzaralar da yakalayarak keyifli anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Rum Gara Kilisesi

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi yapılara da ev sahipliği yapan Bitez’de, Roma döneminden kalma Rum Gara Kilisesi, mutlaka ziyaret etmeniz gereken yapılardan biridir. Zamanında balıkçıların gidip dua ettiği tahmin edilen kilise içerisinde yunus balıklarının resmedildiği mozaikleri inceleyebilirsiniz.

1800 yıllık bir tarihe sahip olan bu kilise, 4 daireden oluşmaktadır. Rum Gara Kilisesi, Bitez’i ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yapılardan biridir.

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, Bitez’in meşhur koylarından biridir. Birçok deniz canlısı barındıran Akvaryum Koyu, ismini de buradan almaktadır. Sakin bir gün geçirmek isteyen tatilciler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bu koya tekne turu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Su altı dünyasını merak ediyorsanız Akvaryum Koyu’nda keyifli vakit geçirebilirsiniz. Çünkü deniz içerisinde kalamar, ahtapot, yengeç ve rengârenk balıkları yakından görebilirsiniz. Burada denize girdiğinizde balıklar ile yüzerek unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Mor Plaj

İsmini plajdaki mor, hasır şemsiyelerden alan Mor Plaj, sakin ve huzurlu bir atmosferi ile dikkat çekmektedir. Taşlık bir deniz olduğu için burada yüzerken deniz ayakkabısı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Plaj içerisinde yeme-içme ve tuvalet ihtiyacınızı giderebileceğiniz tesisler bulunur. Mor Plaj’ı 08.00 ile 20.00 saatleri arasında keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bitez Dondurmacısı

Bitez dondurması, beldenin meşhur lezzetlerinden biridir. Dört mevsim hizmet veren Bitez Dondurmacısı’nda yiyeceğiniz meyveli dondurmaların lezzetine hayran kalacaksınız.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?