30 Eylül 2022
291
ABONE OL

Bodrum Bardakçı Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Bardakçı Koyu Bodrum merkez ile Gümbet arasında yer alan küçük bir koydur. Bodrum tatilinde ilçe merkezinde konaklayan tatilcilerin başka uzak koylara gitmemek için sıklıkla tercih ettiği koy alternatifleri arasında yer alır. Serinletici bir günün ardından plajdan çıkarak Gümbet’in hareketli gece hayatına karışmak isteyenler için en ideal seçenek olan Bodrum Bardakçı Koyu, merkeze yürüme mesafesinde olduğundan dolayı oldukça rağbet görür.

Bodrum Bardakçı Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Benzersiz bir güzelliğe sahip olan Bardakçı Koyu, doğal yapısı ile ziyaretçilerini mest eder. Türkiye’nin güzide tatil beldelerinden biri olan Bodrum’da konumlanmış olması da ayrı bir güzellik. Bodrum Kalesi’nden görünen bu eşsiz güzellik, her yıl bölgeye gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazanır.

Bardakçı Koyu’na özel aracınız ile gelmemeniz önerilir. Çünkü bu koyun çevresinde bulunan yollar arabaya elverişli bir yapıda değildir. Aynı zamanda böyle doğal bir güzelliği yürüyüşlerinizle hazmedebilmeniz için özel aracınıza ihtiyacınız yoktur. Bardakçı Koyu’nun diğer adı Zeki Müren Koyu’dur. Eski zamanlarda Zeki Müren’in uğrak mekanı olan Bardakçı Koyu, sevilen sanatçının sanatını icra ettiği yer olarak da bilindiğinden dolayı Zeki Müren ismi almıştır. Bunun yanı sıra Zeki Müren’in tatil için de tercih ettiği yer olan Bardakçı Koyu, zamanında Zeki Müren’i görmek isteyenler sürekli geldiği bir mekan olarak bilinir.

Bardakçı Koyu Nerede?

Muğla’nın Bodrum’unda yer alan Bardakçı Koyu, Bodrum koyları arasında oldukça dikkat çeker. Gümbet ile Bodrum arasında kalan Bardakçı Koyu, tatil için Bodrum’u tercih edenlerin kesinlikle görmesi gereken bir doğal güzelliktir. Eğlencesi ve gece hayatı ile bilinen Gümbet’te hem Bardakçı Koyu’nun tadını çıkarabilir hem de gece hayatının hareketli ortamını keşfedebilirsiniz. Bardakçı Koyu’nun serin denizinde yüzdükten sonra Gümbet’e giderek eğlenceye devam edebilirsiniz.

Bardakçı Koyu’na Nasıl Gidilir?

Bodrum Bardakçı Koyu’na gitmek için ilk olarak Bodrum merkeze gelinmesi gerekir. Türkiye’nin her yerinden Bodrum’a düzenlenen otobüs ve uçak seferlerini tercih edebilirsiniz. Bodrum’un merkezinden Gümbet’e doğru yol alarak Bardakçı Koyu’na kısa bir süre içerisinde ulaşabilmeniz mümkündür. Bardakçı Koyu, Bodrum Değirmenleri’ne gelmeden hemen önce sol tarafta kalır. Bodrum merkezden yola çıkarak yaklaşık 15 dakika sonra Bardakçı Koyu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Bodrum Akyarlar Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Euromos Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Beçin Kalesi Nerede Bulunur? Hikayesi Nedir?
GEZİ REHBERİ
Bodrum Bitez Gezilecek Yerler
GEZİ REHBERİ
Bodrum'da Tarihi ve Turistik Yerler