02 Aralık 2022
400
ABONE OL

Bodrum Akyarlar Gezilecek Yerler

Bodrum ilçesine bağlı bir mahalle olan Akyarlar, Bodrum ilçe merkezine yaklaşık 22 kilometre uzakta bulunur. Yaz aylarında tatilcilerin akın ettiği bu belde, Bodrum’un en sık ziyaret edilen tatil beldeleri arasında yer almaktadır. Geçmiş yıllarda balıkçı köyü olan Akyarlar, son zamanlarda Bodrum’un önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Akyarlar gezilecek yerler, aktiviteler, plajlar, yöresel lezzetler, eğlence açısından tatilcilerin beklentilerini karşılamaktadır.

Bodrum Akyarlar Gezilecek Yerler

Mükemmel plajları, harika doğası ile öne çıkan Bodrum Akyarlar’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Dolu dolu bir tatil yaşamak için bu beldeyi ziyaret edebilirsiniz. Akyarlar’ın tepelerinde bulunan evlerden Yunan adalarını, denizi ve doğayı seyredebilirsiniz. Kos Adası’nın karşısında yer alan Akyarlar, eşsiz manzarası ile ziyaretçilerini hayran bırakan bir beldedir. Akyarlar bölgesinde unutulmaz bir tatil deneyimi için bölgede gezebileceğiniz yerleri ve yapabileceğiniz aktiviteleri, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akyarlar Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Roma döneminde yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinen Bodrum Akyarlar, tarihi dokusunu hala sürdüren bir beldedir. Beldede bulunan taş evlerden bunu hissedebiliyorsunuz. Tertemiz denizi ve doğası ile öne çıkan Akyarlar’da gezdiğiniz yerlere hayran kalacaksınız.

Karaincir Plajı

Sakin ve huzurlu koya ev sahipliği yapan bu belde, yaz aylarında ziyaret edenlerin mükemmel bir yüzme deneyimi yaşamasına ve dinlenmesine olanak sağlar. 2 kilometre uzunluğunda sahil şeridine sahip olan Karaincir Plajı, bölgeyi ziyaret edenler arasında Türkiye’nin Maldivler’i olarak anılmaktadır. Eşsiz bir yüzme deneyimi sunan bu plajda sörf, dalış gibi su sporlarını da yapabilirsiniz. Bodrum plajları arasında sönemli bir yere sahip olan Karaincir Plajı, tertemiz deniziyle görenleri adeta büyülemektedir.

Küçük Akvaryum Koyu

Akyarlar, masmavi denizi, tertemiz sahil şeridi ve nefes kesen manzarası ile tatilcilere huzurlu bir tatil deneyimi sunar. Küçük Akvaryum Koyu da bölgenin en çok ziyaret edilen alanlarından biridir. Sörf ve yelken gibi su sporları ile ilgilenen sporcular için tam anlamıyla bir cennettir.

Kargı Adası

Akyarlar’ın güneyinde bulunan Kargı Adası, dalış tutkunları tarafından tercih edilen bir bölgelerden biridir. Karadan 570 metre uzaklıkta bulunan bu ada, tatilini huzurlu bir şekilde geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bir bölgedir. Kargı Adası’na tekne ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
3 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
2 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
1 Aralık 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Kasım 2023 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?