05 Ağustos 2020
2972
ABONE OL

Bodrum Akyarlar Gezi Rehberi

Bodrum gerek koyları ve doğal güzellikleri gerekse tarihi ve kültürel yapıtlarıyla gezilecek birçok seçeneğe ev sahipliği yapıyor. Muhteşem denizi ve koyları, plajları, doğal güzellikleri, tabiat parkları ve tatil köyleriyle her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Bodrum, tatilcilere unutamayacakları bir tatil yaşatıyor. Akyarlar ‘da bu güzellikleri doyasıya yaşayabileceğiniz adreslerden biridir.

Bodrum Akyarlar Gezi Rehberi

Bodrum’un merkezine 23 kilometrelik mesafede bulunan Akyarlar, Bodrum’un en önemli sörf merkezidir.

Akyarlar, Kos Adası’nın tam karşısında yer alır. Belde eskiden sadece bir balıkçı köyü iken bugün önemli bir tatil merkezi haline gelmiştir. Akyarlar’ dan doğaya baktığınızda inanılmaz bir keyif alırsınız.

Kışın yaşam yerli halka doğru dönerken, yazın gelen turistler bölgenin daha hareketli olmasına imkân tanır. Yazlıkçılar burada sezon sonuna kadar deniz, güneş ve doğanın tadını çıkarırlar.

Akyarlar Gezilecek Yerler

Bodrum, Akyarlar’a geldiğinizde görmeniz gereken yerlerden biri de koyudur. Hem yüzmek hem de su sporları yapmak için tercih edilen koy, tatilciler tarafından çok tercih edilir. Karaincir plajı, Akyarlar ’ın güzelliğine güzellik katan önemli bir yerdir. Türkiye’nin Maldivler’i şeklinde bilinen plaj, masmavi güzelliği ile göz kamaştırıyor.

Akyarlar, su sporları açısından Bodrum yarımadasının en önemli merkezlerinden biridir. Özellikle sörf ve yelken sporları yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği noktalardan biri Akyarlar’dır.

Akyarlar Günübirlik Tekne Turları

Akyarlar denizi ve plajının yanı sıra günübirlik tekne turlarıyla da ilgi çeken bir yer. Buradan çevre koylara yapılacak olan tekne ziyaretleriyle denizin keyfini çıkarabilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Akyarlar Alışveriş

Akyarlar ‘da gezerken hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Beldeye özel olan hediyelik ürünler tatil dönüşü sevdiklerinize vereceğiniz hediye konusunda çok fazla seçenek içerir.

Akyarlar Yeme İçme  

Bodrum, yeşil yemeklerinin yanı sıra lezzetli deniz ürünlerinin bulunacağı bir yer. Akyarlar’a geldiğinizde şık ve temiz mekanlarda güzel lezzetler yiyebilirsiniz. Akyarlar, eskiden Rumların yaşadığı bir yer olduğundan, bölgede Rum kültürünü ve yemeklerini görebilirsiniz. 

Akyarlar Gece Hayatı

Akyarlar, Bodrum merkez kadar olmasa da gece gidilebilecek mekanlar konusunda da alternatifli seçenekler sunar. 

Akyarlar Konaklama

Bodrum’un en popüler turizm merkezlerinden biri olan Akyarlar’da her çeşit konaklama imkânı bulunuyor. 5 yıldızlı otellerden butik otellere, bahçeli apart otel ve pansiyonlara kadar birçok farklı seçenek bulabileceğiniz beldede, yapacağınız tatile göre seçim yapabilirsiniz.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
15 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
14 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
13 Haziran 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?