05 Ağustos 2022
2562
ABONE OL

Bitez Gezilecek Yerler

Bitez gezilecek yerler konusunda oldukça geniş yelpazeye sahip olan bir tatil beldesidir. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir köşesinden gelen turistleri ağırlayan Bitez, benzersiz güzellikteki sahili, mavi bayraklı plajları, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir tatil merkezidir. Eski zamanlarda köy olan Bitez, günümüzde kalabalık insan gruplarını ağırlayan bir mekan olmuştur.

Bitez Gezilecek Yerler

Mandalina ağaçları ile ünlü olan Bitez, merkeze yakın bir konumda bulunması sebebi ile ziyaretçileri için oldukça avantajlıdır. Merkezi bir yere konumlanmış olmasına rağmen sessiz ve sakin bir tatil beldesi olan Bitez’e çoğunlukla kafa dinlemek isteyen kişiler gelir. Gözden uzak bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlerin tatil planlarında ilk sırada yer alan Bitez, sakinliği sevenler için oldukça idealdir.

Portakal ve mandalina bahçeleri ile popüler olan Bitez, mavi ile yeşilin buluştuğu doğal alanları ile yerli ve yabancı turistleri etkiler. Bitez, doğal renk tonları ile ziyaretçilerini kucaklar.

Bitez Yalısı olarak da bilinen Bitez Sahil güzelliği ile “Çökertme” türküsüne konu olması ile bilinir. Bodrum’da gezilecek yerler arasında bulunan Bitez’in eşsiz güzellikteki sahili, gezi severlerin rotası oluyor. Bununla birlikte meşhur Bitez Dondurmacısı’na uğrayarak lezzetli Bitez dondurmalarının tadına bakabilirsiniz. Bitez Plajı, Bağlar Koyu ve Rum Gara Kilisesi de Bodrum’a gelindiğinde görülmeden gidilmemesi gereken tarihi ve doğal güzellikler arasında yer alıyor.

Bitez Gezi Rehberi

Bodrum’un güneybatısında yer alan Bitez, merkeze 10 kilometre mesafede bulunuyor. Bodrum yarımadasının en güzel tatil beldeleri arasında yer alan Bitez, eşsiz güzellikteki koyu ve popüler plajı ile su sporları için en uygun mekanlardandır. Bodrum’daki en uzun sahil şeridine sahip olan Bitez, meşhur Çökertme türküsüne konu olması ile tanınıyor.

Bitez’in dört bir köşesinde bulunan mandalina ve turunç ağaçlarından gelen ferah koku, bölgesine ayrı bir hava katar. Her köşesinde başka bir güzellik olan Bitez, ziyaretçileri için bir geziden daha fazlasıdır.

Bitez Plajı

Bodrum’un sıklıkla tercih edilen plajları arasında bulunan Bitez Plajı, Bodrum merkeze 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bitez Yalısı da denilen bu yerde kuzey rüzgarlarının azizliğine uğramazsınız. Bu sebeple sakin ve dalgasız bir denizde yüzme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Mavi bayrak ödüllü olan Bitez Plajı, Gümbet ve Yahşi arasında bulunuyor. Mandalina ağaçlarının turuncu ve yeşil renklerini masmavi denizi ile buluşturan Bitez Plajı’nda, benzersiz bir manzarada yüzebilirsiniz. Huzurlu bir tatil geçirmek için ideal bir mekan olan Bitez Plajı, aynı zamanda su sporları içinde elverişli bir mekandır.

Bağlar Koyu

Bağlar Koyu, tekne turları yapılan bir mekan olduğundan dolayı sıklıkla ziyaret ediliyor. Bu turlara katılarak Bitez’in doğal güzellikleri ile daha yakından tanışabilirsiniz. Plaj hizmeti de verilen bu koyda, aynı zamanda kamp da yapabilirsiniz. El değmemiş doğası ile göz kamaştıran bir yapıya sahip olan Bitez’e gelindiğinde Bağlar Koyu’na gitmeden dönülmemesi gerekiyor.

Rum Gara Kilisesi

Bitez’deki doğal güzelliklerin yanında tarihi yapılar da dikkat çekiyor. Bu tarihi yapılar arasında bulunan Rum Gara Kilisesi, Roma zamanından kalma bir kilisedir. Bitez’e gelindiğinde kesinlikle görülmesi gereken bir yapı olan Rum Gara Kilisesi’ne gelerek, yunus balıklarının resmedildiği mozaikleri görebilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Çok eski zamanlarda Meryem Ana heykeli bulunan bu kilise, her detayı ile tarihten bir sayfa sunuyor.

Bitez Dondurmacısı

Popüler Bodrum lezzetlerinden olan Bitez dondurması, ünlü Bitez Dondurmacısı’nda yenir. Hiçbir yerde bulamayacağınız bir lezzet olan Bitez dondurmasını Bitez Dondurmacısı’nda yiyebilirsiniz. Yılın her zamanı çeşitli aromalara sahip dondurmalara rastlayabileceğiniz Bitez Dondurmacısı, bir kere deneyenlerin müdavimi olduğu bir mekandır. Dört mevsim hizmet veren bu mekana yılın istediğiniz zamanı giderek istediğiniz aromada dondurmalardan yiyebilirsiniz.

Bitez’de Nerede Kalınır?

Bodrum merkeze olan yakınlığı sayesinde oldukça tercih edilen Bitez’de, konforlu, huzurlu ve denizin keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz tesisler mevcut. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile misafirlerine avantaj sağlayan Bitez otelleri, ister butik ister lüks tarzda bulunuyor.

Bitez Nerede, Bitez’e Nasıl Gidilir?

Bodrum’da yer alan Bitez’e gidebilmek için ilk olarak Bodrum’a gelinmesi gerekiyor. Bodrum merkeze yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Bitez’e toplu taşımalarla ya da özel aracınız ile gidebilmeniz mümkündür.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
29 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Muğla Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Hydas Antik Kenti Nerede? Nasıl Gidilir?