16 Kasım 2020
56

Bitez Gezi Rehberi

Bitez, mavinin ve yeşilin muhteşem uyumunu yakalayabileceğiniz Bodrum’un beldelerinden biridir. Huzurlu ve sakin havasıyla sizi ilk andan itibaren kendisine çeken Bitez hem yerli hem de yabancı turistin ilgisini çekiyor.

Bitez Gezi Rehberi

Bitez, Bodrum’un güneybatısında merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bodrum yarımadasının en popüler tatil beldelerinden biri olan Bitez aynı zamanda Bodrum’un en güzel koylarından birine ev sahipliği yapıyor. Bitez, muhteşem koyu ve ünlü plajıyla özellikle deniz sörfü için ideal bir beldedir.

Çökertme türküsü ile bilinen Bitez, Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahiptir. Sahil şeridinin arka kısımlarında mandalina ve turunç ağaçlarının yaydığı muhteşem koku Bitez’e ayrı bir hava katar. Her köşesinde ayrı güzellikleri saklayan Bitez, ziyaretçilerine bir tatilden çok daha fazlasını sunar.

Bitez Gezilecek Yerler

Bitez Plajı

Bodrum’un en gözde plajları arasında yer alan Bitez Plajı, Bitez Yalısı olarak da bilinmektedir. Bodrum’un merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Bitez Yalısı kuzey rüzgarlarından etkilenmez. Bu nedenle sakin ve dalgasızdır.

Gümbet-Yahşi arasında yer alan mavi bayrak ödüllü Bitez Yalısı, bir yanda masmavi denizi bir yanda mandalina ağaçlarıyla muhteşem bir manzara sunar. Bitez Plajı tertemiz deniziyle huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça idealdir.

Akvaryum Koyu

Bodrum’un Bitez ile Gümbet beldeleri arasında yer alan yarımada yer alıyor. Bu yarımadanın önünde ise Görecik Adası bulunuyor. Bu iki yarımada arasında tertemiz deniziyle kendine hayran bırakan Akvaryum Koyu bulunuyor.

Tertemiz, cam gibi denizi ve içinde yaşayan deniz canlılarıyla dikkat çeken Akvaryum Koyu, Bodrum’da mavi tur teknelerinin uğrak noktalarından biridir. Günübirlik teknelerin uğrak noktası olan Akvaryum Koyu’nda muhteşem manzaranın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Oldukça eski bir tarihi bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi St. John Şövalyeleri tarafından inşa edilmiştir. İlk olarak 1964 yılında müze haline getirilen Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi daha sonra ziyaretçilere açılmıştır. Dünyanın en önemli sualtı arkeoloji müzelerinden biri olan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi pek çok önemli eserlere ev sahipliği yapıyor. Serçe Limanı Cam Batığı Kazısı, Turgut Reis Yassıada Batığı, Tektaş Burnu Batığı, Ulu Burun Batığı burada sergilenmektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Torba Gezilecek Yerler
Torba Gezilecek Yerler
16.11.2020
37
GEZİ REHBERİ
Bitez Nerede? Bitez’e Nasıl Gidilir?
GEZİ REHBERİ
Turgutreis Gezilecek Yerler