11 Mayıs 2022
179
ABONE OL

Alanya – Bodrum Arası Kaç Km? Alanya’dan Bodrum’a Gidiş

Türkiye’nin doğal, kültürel ve tarihi değerlerini içinde barındıran Bodrum, bölgeden bölgeye değişen hem hareketli hem de sakin yapısı ile tercih ediliyor. Işıl ışıl bir doğaya, tertemiz bir atmosfere ve büyüleyici bir kültüre sahip olan Bodrum, her yaz uzak ve çevre illerden gelen misafirleri ağırlıyor. Misafirlerine unutulmaz bir anı bırakan Bodrum Alanya ilçesinden çokça yerli turisti bölgesine çekiyor. İki ilçenin de doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri konusunda birbirine oldukça benzemesi dolayısıyla Alanya’dan gelen turistler alışkın oldukları ve yakın hissettikleri Bodrum’u tercih ediyor.

Alanya – Bodrum Arası Kaç Km? Alanya’dan Bodrum’a Gidiş

Bu sebeple, Alanya Bodrum arasının kaç kilometre olduğu düşünülen ilk konulardan biri oluyor. Daha sonrasında Bodrum’a gidebilmek için gerekli olan ulaşım seçenekleri değerlendiriliyor. Değerlendirilen seçenekler dahilinde Alanya’dan Bodrum’a karayolu ve havayolu olmak üzere iki ulaşım olanağı ile karşılaşılıyor. Ziyaretçiler bu konular hakkında edindikleri bilgi dahilinde, rahat bir şekilde yolculuk gerçekleştirerek Bodrum’a ulaşabiliyor.

Birçok turistik noktaya sahip olan Bodrum’a çeşitli ulaşım seçenekleri ile varılıyor. Ulaşım konusunda geniş bir yelpazeye sahip olan Bodrum’a özel araç, otobüs veya uçak ile geliniyor. Alanya ile Bodrum arasında 553 km mesafe bulunması itibarıyla yolculuk tahmini 7 saat sürüyor. Bu süre, seçilen ulaşım aracı ile bağlantılı olarak uzayıp kısalabiliyor. Örneğin; Alanya’dan uçak ile yola yola çıkmış biri için yolculuk tahminen yarım saat sürüyor. Alanya’dan Bodrum’a araba ile yolculuk yapan biri için ise bu süre 7 buçuk saate yaklaşıyor.

Alanya’dan Bodrum’a Nasıl Gidilir?

Alanya’dan Bodrum’a yolculuk yapmak isteyen biri, karayolunu navigasyon yardımı ile kullanabiliyor. Karayolu ile yolculuk yapan biri haritadaki yol tarifleri ve alternatif tabelaların yardımı ile Bodrum’a ulaşım sağlayabiliyor. Alanya’dan Bodrum’a karayolunu kullanarak otobüs ile gelme seçeneği de bulunuyor. Bodrum Antalya otobüs imkanı bölgeye rahatça gelebilmek için kolaylık sağlıyor. Bodrum otobüs bileti cüzi fiyatlarda bulunabiliyor.

Aynı zamanda havayolunu tercih eden bir birey uçuş rotasını takip edebiliyor. Alanya’dan Bodrum havaalanına gelen biri, Bodrum havaalanından merkeze ulaşım konusunda şehir içi araçları kullanarak sorun yaşamaktan kaçınabiliyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Her Şey Dahil Bodrum Tekne Turu 2022
GEZİ REHBERİ
Bodrum Ücretsiz Kamp Alanları 2022