09 Haziran 2021
35
ABONE OL

Pandemi Döneminde Can Dostlara İlgi Arttı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevinde koronavirüs (Covid-19) ile birlikte sahiplendirme ve ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Pandemi Döneminde Can Dostlara İlgi Arttı

Muğla Büyükşehir Belediyesinin sokakta yaşayan can dostların korunması ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi amacıyla inşa ettiği Geçici Hayvan Bakımevinde pandemi dönemi ile birlikte sahiplendirme ve ziyaretçi sayılarında artış gözlendi. Bu kapsamda Muğla Büyükşehir Belediyesinin Geçici Hayvan Bakımevini bugüne kadar yaklaşık 13 Bin kişi ziyaret ederken, 2 Bin 283 can dostlarda yeni yuvalarına kavuşturuldu.

Büyükşehir Belediyesi Can Dostların Su ve Mama İhtiyacını Karşılıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs (Covid-19) salgını tehdidi sebebiyle alınan sağlık tedbirleri kapsamında restoran ve kafelerin kapatılması ve vatandaşların sokağa çıkmasının sınırlandırılmasıyla birlikte besin yalnız kaynağı bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşıladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi virüsün yaşattığı olumsuz durum nedeniyle ‘Siz evinizde kalın, can dostlarımız bize emanet!’ sloganıyla sokak hayvanlarının ihtiyacına yönelik su ve mama ihtiyacını temin ediyor. Büyükşehir Belediyesi, park, bahçe ve boş arazilere yüzlerce kilogram mama ve su bırakıyor. Özellikle köpek ve kedi popülasyonun fazla olduğu noktalara mama ve su bırakan Büyükşehir ekipleri, Covid-19 virüs tehlikesinin yaşandığı bu günlerde kapları her gün birkaç defa doldurarak sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmalarını engelliyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler