03 Ağustos 2022
1599
ABONE OL

Bodrum'a Yerleşmek - Bodrum'a Taşınma Rehberi

Bodrum’a yerleşmek, hayatta herkesin deneyimlemek isteyebileceği şeylerden biridir. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde uzun süre yaşayan kişilerin, aradığı sakin yaşam tarzını bulabileceği Bodrum, romantik bir Ege kasabasıdır. Eşsiz doğal, kültürel ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan Bodrum’da yaşamak için kişiler hayattan beklentisinin ne olduğunu, nasıl mutlu olacağını ve özellikle kendisini bilmelidir.

Bodrum'a Yerleşmek - Bodrum'a Taşınma Rehberi

Bodrum’da yaşamaya karar verdiyseniz, çevrenizden gelen olumlu ya da olumsuz yorumları duymazdan gelerek kendi düşüncelerinize kulak kabartmanız gerekir. Kendinize odaklanarak verdiğiniz taşınma kararından sonra, Bodrum’da yaşamak hakkında detaylıca araştırma yapmanız gerekir. Örneğin; Bodrum’daki iş imkanları, kiralık evler, özel okullar, hastaneler ve yaşam şartları gibi konularda bilgi edinmeniz gerekir. Bu sebeple sizler için hazırladığımız yazımıza göz gezdirerek Bodrum’a taşınma ve Bodrum’da yaşama konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Neden Bodrum?

Büyük ve kalabalık şehirlerin gürültüsünden kaçarak sakin bir hayata adım atmak isteyenlerin ilk durağı olan Bodrum, genellikle aynı duygu ile yola çıkarak taşınan kişileri ağırlıyor. Hemen herkesin duygularını ve aynı zamanda davranışlarını sakinleştiren Bodrum, kendine has havası, insanları ve yaşanış alışkanlıkları ile bir şekilde insanlara iyi geliyor.

“Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum’da bırakıp gittiler.” dizeleri ile Bodrum’un güzelliğini ve kendine has havasını anlatan Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’a tatile geldikten sonra, buradan kopamayıp yerleşmek isteyen kişileri anlatıyor gibi görünüyor. Böylesi bir güzellikle şiirlere konu olan Bodrum, bir kez görmek için gelen insanları büyüleyerek kendine aşık ediyor.

Bodrum’daki İş İmkanları

Birkaç yıl öncesine kadar yılın her ayını Bodrum’da çalışarak geçirmek bir hayal olarak görünebilirdi. Fakat günümüzde pek çok özel firmanın sunduğu iş imkanı ile yüksek oranda istihdam sağlanıyor. Örneğin özel okullarda ihtiyaç duyulan pozisyonlarda pek çok çalışan aranıyor. Eğitim sektörü ve özel firmaların yanı sıra küçük işletmeler ve hizmet sektörünün diğer alanlarında birçok çalışana ihtiyaç duyuluyor. Bodrum’da çok sevilmeyen alışveriş merkezlerinin hem düzenli bir çarşı havasında olması hem de istihdam sağlaması oldukça ilgi çeken bir durum.

Bodrum’da yapılabilecek işler konusunda en büyük sektör kesinlikle turizmdir. Bu sebeple Bodrum’daki otel ve restoranlarda pek çok çalışan bulunuyor. Bu da kişilerin işsiz kalmasına engel oluyor ve Bodrum’da para kazanmak daha kolay bir hal alıyor.

Bodrum’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Oasis, Midtown, Avenue gibi birçok alışveriş merkezinde gerek duyulan her şey alınabilir. Açık alan bakımından oldukça zengin olan bu alışveriş merkezleri, Bodrum’un ambiyansına uyum sağlıyor.

Bodrum’daki Özel Okullar

Bodrum’da kolejler ve özel okullar gün geçtikçe artış gösteriyor. Ted Koleji, Marmara Koleji, Fen Bilimleri Koleji gibi butik tarzda pek çok okul bulunuyor. Aynı zamanda Amerikan Kültür Koleji ve Doğa Koleji gibi bilinen ve güvenilen özel okullar da bulunuyor.

Bodrum’daki Hastaneler

Bodrum’da yaşamanın zorlukları arasında Bodrum’daki sağlık hizmetleri bulunuyor. Bodrum Devlet Hastanesi, birçok alanda hizmet veren bir hastanedir. Bu hastanenin yanı sıra iki adet özel hastane de mevcut. Bunların yanında sağlık ocakları ve tıp merkezleri bulunuyor. Fakat bunlar dışında sağlık hizmeti bulunmamaktadır. Bodrum, büyükşehirlerin sağlık hizmetleri ile karşılaştırıldığında oldukça geride görünüyor.

Bodrum’daki Ev İmkanları

Bodrum’da satılık ya da kiralık ev bulmak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Kıyı şeridi haricinde kalan kısımların çok yüksek olduğu Bodrum’da inşaata çok fazla izin verilmediği ve kısıtlı sayıda ev yapılabildiği için ev kiraları oldukça yüksek oluyor. Fakat bunların yanında ortalama fiyatlara sahip evler de vardır.

Merkezde oturmak herkesin isteyebileceği bir durum olabilir. Merkezde ev bulma konusunda zorluk yaşıyorsanız Ortakent, Turgutreis, Yalıkavak, Torba, Kovacık, Akyarlar gibi Bodrum semtlerinde de ev tutabilir ya da satın alabilirsiniz.

Bodrum’da Yaşam Şartları

Bodrum’da yaşamanın avantajları arasında bulunan Bodrum’un yaşam koşulları, sakin bir yaşam ve sıcak insanlar kazandırıyor. Bir hayalin peşine düşerek Bodrum’da yaşamaya gelen kişilerin dikkatlice düşünerek hayallerini gerçekleştirmeleri önerilir. Bununla birlikte bu hayalinizi gerçekleştirdikten sonra başka güzel hayaller kurarak gerçekleştirmeniz dileğiyle…

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
29 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
27 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Mayıs 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler