21 Eylül 2022
905
ABONE OL

Sonbaharda Bodrum’un 6 Güzelliği

Bodrum’da yaz mevsiminin bunaltan sıcakları gittikten sonra yerine ılık esen rüzgarlar gelir. Bodrum, sonbaharda yavaş yavaş kalabalıktan kurtularak kendi sakinliğine döner. Kışları bile ılıman yaşayan Bodrum’da yaz tadında bir sonbahar geçirmek mümkündür. İşte sonbaharda mest olacağınız 6 Bodrum güzelliği…

Sonbaharda Bodrum’un 6 Güzelliği

Bodrum’un Her Yerinde Çalan Akustik Müzik

Bodrum’un yaz sezonunda hareketlenen eğlence mekanları tam kapanmasa bile, müzik sesleri kısılarak yumuşak ve dinlendirici müzikler çalınmaya başlar. Bodrum’a sonbahar geldiği sırada huzurlu akustik müzikler çalınmaya başlar. Bodrum’da hediyelik eşya satan dükkanlar yaz sezonunda günün her saati dolu iken sonbahar geldiğinde sakinleşerek sessizliğe kendini bırakır.

Bodrum’da Sarı Yaz

Bodrum’da “Sarı Yaz” ekim ayında başlar. Yılın kasım ayına kadar devam eder ve ilkbahar aylarına kadar güzel hissettirir. Çiçeklerin yeniden açtığı bu zamanlarda, Bodrum’da sonbahar hüzün getirmez. Doğanın yeniden canlandığı sonbahar aylarında Bodrum, ayrı bir güzeldir.

Bodrum’da Gökyüzü

Bodrum’a sonbahar geldiğinde gökyüzü muazzam bir görsel şölen sunar. Büyüklü küçüklü tepeler, deniz ile buluşan ufuklar, güneşin doğuşu ve batışında oluşan o sarı, turuncu ve bakır renkleri; Bodrum’a mest edici bir görüntü kazandırır.

Bodrum’da Doğal Yaşam

Sonbaharın gelişi, Bodrum’da doğal yaşamın kapılarını açar. Bunaltan sıcaklar bittiği için, bahçede ve balkonda ev yapımı reçeller, doğal tereyağı, yumurta, siyah ve yeşil zeytin, taze demlenmiş çay gibi organik yiyeceklerle yapabileceğiniz kahvaltının tadına doyum olmaz. Bodrum’da sonbahar kendine has güzellikleri ile gelir.

Bodrum’da Sonbahar Akşamları

Yaz sezonunun kalabalığının olmadığı sonbahar ayları, Bodrum’u sessiz, sakin ve huzur dolu bir ortama çevirir. Sahil kenarında denizin kokusunu içinize çekerek yapabileceğiniz ferah yürüyüşleri o meşhur kalabalık olmadan gerçekleştirebilmenizi sağlar. Bodrum’da sonbahar akşamları, asırlık zeytin ağaçları, mandalina, limon ve portakal bahçelerinin arasında yürüyerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Bu güzel atmosferde yürüyüş yaparak ağaçların arasında salaş bir kafeye rastlayabilirsiniz.

Bodrum’un Sonbahar Etkinlikleri

Bodrum’da sonbahar aylarında da kültür ve sanata doyabilirsiniz. Sonbahar aylarında Bodrum’da pek çok kültür ve sanat etkinliği düzenlenir. Müzik etkinlikleri, sanatsal etkinlikler, bisiklet ve yelken yarışları, şenlikler, festivaller ve geleneksel deve güreşleri sonbahar aylarında Bodrum’un en sevilen etkinlikleri arasındadır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
24 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Bodrum Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler