08 Ekim 2020
33

Öğretmen Mahinur ve Öğrencileri Ada’yı Hayaline Uçuracak

Muğla’da öğretmen Mahinur Göker Aktaş, öğrencilerin ve velilerin desteğiyle kaleme aldığı “Ada Hayallerine Uçuyor” isimli kitapta anlattığı lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Ada Su Zor’un Kapadokya’da sıcak hava balonla uçma hayalini gerçeğe dönüştürmek istiyor.

Öğretmen Mahinur ve Öğrencileri Ada’yı Hayaline Uçuracak

Muğla’nın Fethiye ilçesi Bozyer Mahallesi’nde yaşayan 11 yaşındaki Ada’ya iki yıl önce beyin tümörü teşhisi konuldu. Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde beynindeki tümör alınan Ada’nın daha sonra lösemi tedavisine başlandı.

Kemoterapi gören Ada’nın hikayesini öğrenen Ölüdeniz İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri ile velileri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) döneminde Ada’ya yardımcı olmak istedi.

Sınıf öğretmeni Mahinur Göker Aktaş’ın çocuğun hayat hikayesini kitaplaştırma fikrine veliler ve öğrencileri de destek verdi.

Bazı sivil toplum kuruluşları ve yardımseverlerin destekleriyle basımı yapılan kitap satışa sunuldu. Kitabın gelirleriyle çocuğa destek sağlanırken, tek hayali Kapadokya’da sıcak hava balonuyla uçmak olan küçük Ada da iyileşip bu hayalini gerçekleştireceği günü iple çekiyor.

Ada’nın Hayalini Çizdiler

Öğretmen Mahinur Göker Aktaş, çocuğun hikayesini kitapta topladıklarını aktaran Aktaş, "Öğrencilerimiz Ada'nın hayalini çizdiler. Tamamen öğrenci, veli ve öğretmen iş birliğiyle hazırlanmış bir proje. Burada çocuklarıma kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve kitabı sevdirmeyi de amaçladık. Ada'ya hastalığı sürecinde giderlerine katkıda bulunmak da istedik. Kitap satışa sunuldu. İnşallah Ada da bir an önce sağlığına kavuşur." dedi.

Ada'nın annesi Ayça Zor (32) ise sürecin zor kısmını atlattıklarını, kızının tedavisinin devam ettiğini dile getirdi.

Hiç tanımadığı öğretmen ve velilerden Ada'nın hikayesinin yazılacağı haberini aldığında şaşırdığına değinen Zor, "Kitabın yazıldığını öğrenince çok sevindim. Onların desteğiyle bu zamana kadar geldik. Çok şükür iyi, tedaviye de cevap veriyor. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Benzer İçerikler