03 Mayıs 2021
43
ABONE OL

Muğla'da Yörük Kızı Cennet Okuma Azmiyle Takdir Topluyor

Muğla'nın Milas ilçesinde ailesiyle konargöçer bir yaşam süren 10 yaşındaki Cennet Medine Günendi, veteriner hekimlik hayalini gerçekleştirebilmek için erişimin kesintiye uğramaması için hastane kantininin internet bağlantısını kullanarak eğitimine devam ediyor.

Muğla'da Yörük Kızı Cennet Okuma Azmiyle Takdir Topluyor

İlçedeki Sodra Dağı'nın eteklerine kurdukları çadırda yaşayan 4. sınıf öğrencisi Günendi, bir yandan hayvanlarla ilgileniyor, bir yandan da yeni tip koronavirüse (Covid-19) rağmen eğitimini aksatmıyor.

"Zorluklar ve İmkansızlıklar Beni Yıldırmayacak"

Uzaktan eğitim günlerinde kitaplarını çantasına yerleştirip maskesini takan Günendi, daha rahat olması için Milas Devlet Hastanesi bahçesi kantinin internet bağlantısını kullanarak babasının cep telefonuyla canlı derslere katılıyor. Hastane yönetimi ve kantin işletmecisinin de yardımcı olduğu Günendi, okuma azmiyle çevresindekilerin takdirini topluyor.

Günendi, konargöçer zor bir yaşamları olduğunu söyledi. Keçilerle ilgilenirken ve ailesine yardım ederken ders çalışmayı ihmal etmediğini anlatan Günendi, "Hem derslerimden geri kalmamak hem de veteriner hekim olma hayalimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyorum. Bu şartlarda zor olduğu biliyorum ama okuma azmimi kaybetmeyerek ailemi gururlandırmak istiyorum. Zorluklar ve imkansızlıklar beni yıldırmayacak." diye konuştu.

0 Yorum

Benzer İçerikler